Başlangıçta USB mouse algılanmıyor

Mr.GP

Decapat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo G500
İşlemci Intel(R) Celeron(R) CPU 1005M @ 1.90GHz 1.90 GHz
RAM 10,0 GB
Meslek
İnşaat Mühendisi
RAM
10 GB (Samsung 1600MHz 8GB DDR3L + Hynix 1600 MHz 2GB DDR3L) CL11
SSD veya HDD modeli
Sandisk SSD Plus 240 GB
Ekran kartı
Dahili Ekran Kartı
Anakart
Intel HM70 Express Chipset
İşlemci
Celeron 1005M 1.9GHz
Herkese merhaba.
Yeni katıldığım için kurallar konusunda acemiyim yanlış bir noktada konu açtıysam özrümü kabul edin.
Lenovo G500 (2013) Windows 10 (orijinal lisans ve güncel) / BIOS sürümü güncel/ türü: Eski BIOS.
Bilgisayarımda USB mouse algılama sorunu yaşıyorum. Bu sorun önceki mouse takılı iken de oluyordu. İlk hatadan sonra HDD yerine SSD satın alıp sıfırdan yükleme yaptım ve ardından da eski farenin (20TL'ye almıştım ) sık sık pili bittiği için Corsair Harpoon RGB Wireless mouse aldım. Sistem açıkken eğer kablo ile bağlı ise mouse algılamıyor Wireless moduna geçirip çalıştırınca algılıyor. Ya da tam tersi olarak Wireless modunda olduğunda mouse ışıkları yanıp iCUE uygulamasından DPI değiştirebilmeme rağmen ( laptop touchpadi ile) mouse algılanmıyor ve kabloyu taktığımda ya da Wireless adaptörünü çıkarıp taktığımda tekrar algılıyor. Bu sorunu çözmek için aşağıdakileri adımları uyguladım ama hepsinde de başarısız oldu:
-Mouse driverlarını silip baştan yükledim,
-iCUE uygulamasının legacy versiyonunu yükleyip denedim ama mouse kablo ile çalışmayınca tekrar diğer versiyona geçtim,
-Mouse Firmware kontrol edip güncellemesi varsa güncelleme yaptım,
-BIOS'a girerek USB mouse kontrolü olup olmadığına baktım ve eski BIOS olduğu için böyle bir özellik yok,
-Aygıt yöneticisinden defalarca güncelleme kontrolü yaptım,
-Farklı mouse ile deneme yaptım,
Bütün bu işlemleri yapmama rağmen yine USB ile bağlı olan MSI Vigor GK30 klavyem başlangıçta sorunsuz çalışıyor iken mouse konusunda tıkanıp kaldım.
Şimdiden teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı