Başlığa noktalama işareti koymak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

byfaruk

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, sosyal kuralları arasında "soru işareti gibi noktalama işaretleri kullanın" ibaresi var. Bende bunun üzerine açtığım konuların başlığında soru işareti kullandım. Fakat 11.08.2015 Salı günü "başlıkta soru işareti olmaz" diye ceza yedim.
Bunun üzerine bugün açtığım bir konuda soru işareti kullanmadım fakat konuyu açıktan sonra başlığıma soru işareti konuldu.
Sosyal de ilk açtığım konulardan birinde başlığım toptan değiştirildi, değiştiren kişi başlığa soru işareti de koymuştu.
Ceza yedikten sonra baktım birçok konuda soru işareti var.

Başlıkta soru işareti gibi noktalama işaretleri olması ceza sebebi mi? Değilse durduk yere mi ceza yedik?
Ceza sebebiyse neden diğer konularda soru işaretleri var ve başlıkları değiştiren kişiler neden soru işareti koyuyor? Yediğim ceza da falan değilim sadece bu konuyu bir netliğe kavuştursakta bende ne yapacağımı bilsem ve bir daha aynı yanlışı yapmasam.

Sosyal de daha yeniyim ve bu kurallara uyma konusuna çok dikkat edildiğini gördüm. Bu bir düzen olması adına çok güzel. Fakat 1 günlük ceza uzun bir süre değil mi? Ufak tefek bir şeye dikkatsizliğimiz yüzünden ceza, uyarı yiyoruz. Bu ceza sistemi çok güzel, dikkat etmemiz gerekiyor fakat uyarı süresi bir gün değil de 3-5 saat gibi belli bir süreyle daha da kısaltılamaz mı? Çünkü bir konu açıyorsun ve pat ceza yiyorsun o sorununla ilgili konuşup çözebilmen için bir gün beklemen gerekiyor. Tabi herşeye dikkat etsek böyle bir durum olmaz ama yinede yanlışlar yapabiliyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı