Bastard!! Heavy Metal & Dark Fantasy inceleme

Hellblazer Aku

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Whiterun
Daha fazla  

4 yılın ardından Death Note sonrası ilk kez bir Animeye başladım İlk Sezon bitti 2. Sezon yoldaymış müthişti valla.

Biraz inceleyeceğim SPOILER YOK.

Manga'nın devamı mı yoksa Reboot mu olduğunu bilmiyorum Manga Türkçeye çevrilmemiş o yüzden bakamadım.

Hikaye: İnsanlık açgözlü ve şerefsiz olduğu için Medeniyet sıfırlanıyor Hz. Nuh ve Lut Kavmi olayında olduğu gibi ve yeni bir Medeniyet kuruluyor Ortaçağdayız ama gelecekteyiz gibi birşey.

Ana Karakterimiz ise İnsanların hepsi ölmesin diye bu Medeniyeti sıfırlamaya gelen Varlıkla savaşıp onu durdurmuş.

Daha sonralarında kendi Dünyayı fethetmeye karar vermiş ancak İhanet sonucu amacını gerçekleştiremeden ölmüş ve Dirilmeye çalışırken bir Rahip onun Yetim bir Bebeğin bedeninde tekrar doğacağını belirleyerek Ruhunu mühürlemiş bu sayede o bebek Dark Schneider olarak değil Lucien isimli bir çocuk olarak büyümüş.
Ama bir olay sonucu mühür kırılmak zorunda kalıyor ve Efsanevi Büyücü Dark Schneider serbest kalıyor ancak 15 yıldır Lucien olarak büyüdüğü için onun anılarına sahip olarak geliyor biraz kişilik bozukluğu yaşıyor ama aslında böyle birşey yok çünkü tek bedende 2 farklı Ruh yaşıyor ve gün geçtikçe Dark Schneider güçleniyor ve diğer Ruh yavaş yavaş siliniyor ve ölmeden önceki amacı olan Dünyayı Fethetmeyi gerçekleştirmek için ilerliyor.

Ana Karakter: Karakterimiz Direkt Dante ile aynı kişiliğe sahip diyebiliriz sadece Kızlarla Dante'den daha iyi anlaşıyor ve bir Dizinin içinde olduğunun farkında arada İzleyiciden bahsediyor ve diğer Shounen klişeleri ile dalga geçiyor.

Yan Karakterler: Hepsi kaliteli özellikle Gara adam gibi adam tip olarak biraz Guts'a benziyor zaten.

Dövüşler: İlk Sezon için tek kelimeyle Mükemmel ne eksik ne fazla ileri ki sezonlarda bu Epikliğin 10 katını göreceğimizin sinyalini veriyor ayrıca oldukça Duygusal savaşlarda dönüyor.

H*ntai: Ya o kadar iyi bir Dizi'ki aşırı akıcı normalde 1 günde bitirirdim ama 1 haftada bitti sebebi ise Yönetmen kırık biraz bi anda H*ntai çekmeye karar veriyor alakasız H*ntai sahneleri izliyoruz Televizyonda uzanarak izlediğimden geceleri izlemek zorunda kaldım hadi o neyse savaşın ortasında da Metafor olarak yaşanıyor bu H*ntailer ama bunu görsele de dökmeye karar vermişler saçmalamışlar orda biraz 2. Sezonda azaltılır İnşallah.

Müzikler: Kusursuz hepsi Metal ve Rock müziklerinden oluşuyor arada sakin ortamı desteklemek için Ortaçağ ezgileride veriliyor.
Ama savaşlarda o Bass o Davula vuruş sesleri yok mu müthiş oturuyor o savaş atmosferine.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İntrosunu da bırakıyorum aşırı güzel bu Grup Japonmuş ama her şarkıları İngilizceymiş nedenini anlıyorsun harika bir iş çıkarmışlar.

İlk Sezona Puanım 8,7/10

İzleyin.

Güzeldi bende çok beğendim 2.sezon ne zaman gelecek acaba.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…