Batarya iptali olan tablet açılmıyor

Ahmensrr

Hectopat
Daha fazla  
Eskiden kalma Casper tabletin arabaya takmak için bataryasını iptal ettim.
3.7 Volt'luk bu devreden aldım
Devrenin + ve - çıkışlarından bmsden anakarta giden p+ ve p- kablolarına bağladım.
Bmsde t yazan kablo boşta kaldı tahminim ısı kablosu.
Ancak devrenin üstündeki ışık kırmızıya dönüyor tabletin düğmesine basınca tam açılacak gibi oluyor ekran gelmeden kesiyor korumaya almış gibi. Güç yetmiyor gibi oluyor. Multimetre ile ölçecektim ancak pili bitmiş. Sizce neden olur? Aldığım devreyi bmsyi iptal etmeden direk bmsye lehimledim batarya ile ayırarak bataryanın soketlerine ancak yine aynısı olmuştu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden kalma Casper tabletin arabaya takmak için bataryasını iptal ettim.
3.7 Volt'luk bu devreden aldım
Devrenin + ve - çıkışlarından bmsden anakarta giden p+ ve p- kablolarına bağladım.
Bmsde t yazan kablo boşta kaldı tahminim ısı kablosu.
Ancak devrenin üstündeki ışık kırmızıya dönüyor tabletin düğmesine basınca tam açılacak gibi oluyor ekran gelmeden kesiyor korumaya almış gibi. Güç yetmiyor gibi oluyor. Multimetre ile ölçecektim ancak pili bitmiş. Sizce neden olur? Aldığım devreyi bmsyi iptal etmeden direk bmsye lehimledim batarya ile ayırarak bataryanın soketlerine ancak yine aynısı olmuştu.
Tek volt degil cikis degerlerinin ayni olmasi lazim amper ve volt degerlerinin.

Zannetmiyorum aldığım devre de korumaya alıyor olabilir kendini.
Ortada bir neden goremiyorum bunun icin aslinda. kac pin var bataryanin geldigi ve siz kac pinden veriyorsunuz? Belki batarya seviyesinin alindigi kabloya bir sey baglamadiginiz icin sarj yok gibi davraniyor ve acmiyor olabilir veya dedigim gibi amper degeri yetmiyor olabilir voltaj esitse.

Ortada bir neden goremiyorum bunun icin aslinda. Kac pin var bataryanin geldigi ve siz kac pinden veriyorsunuz? Belki batarya seviyesinin alindigi kabloya bir şey baglamadiginiz icin şarj yok gibi davraniyor ve acmiyor olabilir veya dedigim gibi amper degeri yetmiyor olabilir voltaj esitse.

Aynen ben de bir sebep bulamadım bir de 5 v normal USB'nin Power kabloları ile deneyeceğim kısa süreli çalıştırmada herhangi bir sorun yaratmaz sadece anakart çalışıyor mu onu kontrol edeceğim eğer 5 v ile açılırsa benim devrede sorun var demek
Dediğiniz gibi boş görüp açmıyor olabilir ancak bms takılıyken de aynı hatayı veriyordu zannetmem bundan olduğunu.

Geri
Yukarı