Battlefield 2042 render sorunu

İşletim sistemi
Windows 10
RAM
8x2 3600 Mhz CL18
Ekran kartı
RX 6700 XT
Anakart
B450M-K II
İşlemci
Ryzen 5 5500
Selam dostlar. Battlefield 2042 oynarken ilk maçta render sorunu yaşıyorum. Bazen map renderlanmıyor, bazen elimdeki silah hemen renderlanmıyor. Bir süre sonra renderlanıp oynayabiliyorum. Daha önce böyle bir problem olmadı EA üzerinden oynarken. Steam üzerinden oynamaya başladığımda sorun çıkmaya başladı. Direkt Steam ile alakalı mıdır bilemem. Aynı sorunu yaşayıp çözenler var mı?

Oyun M.2 SSD üzerine kurulu. Sadece BF'de bu problem oluyor diğer hiçbir oyunda olmuyor.

700W Zalman PSU.

Önce EA Desk ardından Steam' den Battlefield 2042' yı kaldırdım. Ardından Steam' den tekrar oyunu yüklediğimda sorun halloldu arkadaşlar. Artık render problemi yok.

Son düzenleme:
Oyunla alakalı olduğu kanısına vardım. Çünkü sistemi çok iyi olanda da oluyor, olmayanda da. Bazen yağ gibi akıyor her şey ilk maça girişte. Bazen silah elimde renderlanmıyor. Scope açılınca anlık takılma oluyor vs. Windows 10 ile ya da oyun ile alakalı diye düşünüyorum ama büyük ihtimal oyunla alakalı ya. Bilemedim.

Konuyu açarken son paragraftaki "Önce EA Desk ardından Steam' den Battlefield 2042' yı kaldırdım. Ardından Steam' den tekrar oyunu yüklediğimda sorun halloldu arkadaşlar. Artık render problemi yok." cümlelerim geçici bir çözüm oldu. Sonraki sezon patchinden sonra yine ara ara bu sorun oluyor. Sizde oyun nereye kurulu? M2 SSD mi? Sisteminiz nedir?

Oyunla alakalı olduğu kanısına vardım. Çünkü sistemi çok iyi olanda da oluyor, olmayanda da. Bazen yağ gibi akıyor her şey ilk maça girişte. Bazen silah elimde renderlanmıyor. Scope açılınca anlık takılma oluyor vs. Windows 10 ile ya da oyun ile alakalı diye düşünüyorum ama büyük ihtimal oyunla alakalı ya. Bilemedim.

Konuyu açarken son paragraftaki "önce EA desk ardından Steam'den Battlefield 2042'yı kaldırdım. Ardından Steam'den tekrar oyunu yüklediğimda sorun halloldu arkadaşlar. Artık render problemi yok." cümlelerim geçici bir çözüm oldu. Sonraki sezon patchinden sonra yine ara ara bu sorun oluyor. Sizde oyun nereye kurulu? M.2 SSD mi? Sisteminiz nedir?

RX5700 kullanıyordum benim eski ekran kartına geçtim GTX1650 onda düzeldi felaket bir darboğaz varmış sistemimde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı