Battlefield 3 "could not activate" hatası

oxygen1923

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba sayın arkadaşlar, Steam yaz indirimlerinde Battlefield 3 premium Edition satın aldım oyunu heyecanla indirdim ancak bir hata aldım işte EA hesabı falan kurdum oyuna girmek için internet sitesine attı oradan girdim oyuna key error gibi bir hata verdi. Hatayı araştırdım ancak çözümünü bulamadım buraya yazayım dedim hata görseldeki gibi görseli bir yerden aldım oyunu sildim sinirden çünkü.

Dosya Ekleri

• asdasd.jpg
    asdasd.jpg
    198,7 KB · Görüntüleme: 100
Merhaba sayın arkadaşlar, Steam yaz indirimlerinde Battlefield 3 premium Edition satın aldım oyunu heyecanla indirdim ancak bir hata aldım işte EA hesabı falan kurdum oyuna girmek için internet sitesine attı oradan girdim oyuna key error gibi bir hata verdi. Hatayı araştırdım ancak çözümünü bulamadım buraya yazayım dedim hata görseldeki gibi görseli bir yerden aldım oyunu sildim sinirden çünkü.
Yeni EA Play uygulaması yüklü değil mi?

Hocam büyük ihtimalle bu hata EA BF3 sunucularını kapatcak galiba. Ondan da olabilir.

Verdiğim para çöp mü oldu yani?
hocam bende de bf3 var 2 senedir oynuyodum 1 ay önce felan bende indirim dedim bende aynı hatayı aldım youtube da yada forumlarda bi çözüm bulamadım verdiğiniz para çöpe gitmedi bf4 var onu oynayın isterseniz oda güzel ama bf3 havası yok.

Çözüm için şunları yapın:

Öncelikle origini kapatın.

Aşağıdaki yazılan 3 klasörün içindeki her şeyi silin. Silinmeyenlere atla deyin.
(Battlefield 3 sizce nerede yüklü ise o konuma bakın benim yükleme konumumdan farklı olabilir sizinki)

C:\Program Files\Origin Games\Battlefield 3\Core

C:\ProgramData\Electronic Arts

C:\ProgramData\Origin

Not:programData klasörü gizli klasördür önce klasör ayarlarından gizli klasörleri göster yapın. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız google da gizli klasörleri gösterme şeklinde arama yapıp nasıl yapılacağına bakabilirsiniz.

Sonra origin i açın. Battlefield 3 üzerinde install update yazar ona tıklayın ufak bir güncelleme yükler. Sonra oyuna girebilirsiniz.
İyi oyunlar dilerim.

Hocam bende de BF3 var 2 senedir oynuyordum 1 ay önce falan bende indirim dedim bende aynı hatayı aldım YouTube'da ya da forumlarda bir çözüm bulamadım verdiğiniz para çöpe gitmedi BF4 var onu oynayın isterseniz oda güzel ama BF3 havası yok.

Hocam anlamadım BF 4'ü nasıl oynayayım bende BF4 yok?

Çözüm için şunları yapın:

Öncelikle Origin'i kapatın.

Aşağıdaki yazılan 3 klasörün içindeki her şeyi silin. Silinmeyenlere atla deyin.
(Battlefield 3 sizce nerede yüklü ise o konuma bakın benim yükleme konumumdan farklı olabilir sizinki)

C:\Program Files\Origin Games\Battlefield 3\Core

C:\ProgramData\Electronic Arts

C:\ProgramData\Origin

Not: ProgramData klasörü gizli klasördür önce klasör ayarlarından gizli klasörleri göster yapın. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız Google da gizli klasörleri gösterme şeklinde arama yapıp nasıl yapılacağına bakabilirsiniz.

Sonra Origin'i açın. Battlefield 3 üzerinde install Update yazar ona tıklayın ufak bir güncelleme yükler. Sonra oyuna girebilirsiniz.
İyi oyunlar dilerim.

Teşekkür ederim tavsiyenizi deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı