Battlefield 4 FPS Düşmesi

BleakCyber

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar kısa bir şekilde soruna geçiyorum;
Battlefield 4'e son gelen update den sonra Fps drop sorunları yaşamaya başladım öyleki bazen mouse ve klavye kullanımı bile kendi kafasına göre hareket ediyor. Ufak takılmalar buna eşlik ediyor.
Söylediğim gibi daha önce böyle bir sıkıntım yoktu son update ile ortaya çıktı.
Grafik ayarlarını kısmayı yükseltmeyi denedim sonuç aynı ve Ping seviyem 40-60 arasında bulunmakta. Oyunum orjinal ve Multiplayer oynuyorum

Sistem özellikleri:
İntel İ5 4690
2*4GB Corsair vengaence pro 1600MHZ
Msı Z97 Pc Mate anakart
AMD Sapphire 6850 2gb GDDR5 256Bit Ekran kartı
550 watt power

Isı değerlerim:
İşlemci boşta 44 derece
Bf 4 açıkken savaş anında 57 derece.

Ekran kartı boşta 45 derece
Bf 4 açıkken savaş anında 64 derece.

Fps değerlerim:
Medium: 70fps
High:60
Ultra:54-56

Oyunun yüklü olduğu diskte 120gb boş alan mevcut.
Ekran kartı driver'ları son sürüm,güncel.

Çözüm için önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Çözünürlük değiştirmenin yararı olmamakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun mevcut. Mesela siege of shangai haritasında sadece ünlü gökdelene baktığımda fps düşüşü yaşıyorum. Anladığım kadarıyla son güncellemenin amd kartları üzerine getirdiği bir optimizasyon sorunu. Ben bu sorunu o haritalara girmeyerek çözüyorum çünkü oyunun yapısı konusunda yapabileceğim birşey yok. Umarım kısa sürede bu sorunu çözerler.

Merhaba arkadaşlar Çözümü buldum;
Eğer bilgisayarınızda AMD Gaming Evolved adlı program bulunuyorsa kaldırın çözüme ulaşabilirsiniz.
Yabancı forumlarda denen herşeyi yapmama rağmen çözüm bulamamıştım bu şekilde sıkıntım geçti.
Raptr dosyası adı altından uninstall yapabilirsiniz, İyi oyunlar

Ben hala bu sorunu yaşıyorum. 3 güne kadar hiç bir sıkıntı yoktu oynuyordum ama 3 gündür oyuna ilk girdiğim de çok güzel bir şekilde oynuyorum ama en fazla 10 dk sonra 80 olan fps 10 a kadar birden düşüyor. Lütfen yardımcı olu rmusnuz ?
Pc özelliklerini lütfen sormayın daha düne kadar çok güzel oynuyordum.
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı