Battlefield 4 İçin Windows 8.1'e Geçme

Cristmas

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Battlefield 4 multiplayer e girdiğim mediumda bile ara ara kasma yaşıyorum. Bu durum beni oyundan soğutuyor fakat satın almış olduğum bu oyunu oynamak istiyorum. Neyim eksik ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim.

• Amd Fx 4100
  • Sapphire Hd 7850 1gb 256 bit dualx
  • MSI 970a-G46
  • Psu 550 watt
  • 4GB yeni nesil ram

Sistemim bu şekilde. Ekran kartım görüntü bağdaştırıcıdan baktığımda güncel yazıyor. Biliyorum ram oyuna göre düşük ama kasanın içerisinde birkaç parça görevini tam yerine getiremiyor sanki. Oyunu medium-higt arası oynamak istiyorum, oyunu alta çektiğimde masaüstü olsun chorome olsun baya bi kasıyor. Birde unutmadan windows 7 kullanıyorum ve bilgisayarı başlatırken zarar görmüş dosyalar var diyor. Klavye de çalışmıyor o menüde. 30 saniye bekliyorum kendi otomatik olarak üzerinde duran şıkkı (güvenli mod) başlatıyor. Windows 8.1'e geçmek istiyorum fakat indirdiğim birkaç oyun program vs var. Arkadaşlar bunların silmeden geçmenin bi yolu varmı acaba ?

En iyisi temiz kurulum yapman.
BIOS güncelle, Windows 8.1 64 bit kur, güncel donanım sürücülerini kur sonrasında sistemin yağ gibi olur.

4 GB RAM yeterli olmalı bu oyun için. Ayrıca HDD bozuk olabilir. HD Tune 5.50 ile Health bölümünüden bir EG koyun.

Geç cevap vericem ama 1 gün uzaklaştırma cezası aldım forumdan. HD Tune 5.50 ile health bölümünden eg koyun demişsiniz. Sanırım bir ss koy demek istediniz. Buyrun.

uUzIg.png

Health bölümüne baktığımda eg die birşey karşıma çıkmadı biraz düşündüm açıkcası googleye yazmak bile geçti aklımdan ne olabilirki die :)

Pc neredeyse 7-8 aylık ve alındı alınalı hiç format atılmadı zaten başta 30 saniyelik bekleyiş aldığım ilk hafta içerisinde başladı, sanırım pc yi direk power tuşuna basıp kapattım 1 kere ondan oldu.

Tek çözüm programcıya gidip temiz bir windows 8 kurdurmak ama bi sorum daha olucak pcdeki dosyaları harddiskteki D ye felan atsam formattan sonra sorunsuz çalışabilirlermi ? ( Originden inmiş olan oyunlar)

Teşekürler..

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı