Çözüldü 120 GB SSD'ye Catalina ve Windows 10 Sığar mı?

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
S

Silinen üye 185173

Ziyaretçi
Selamlar, PC'ye Hackintosh kuracağım fakat 120 GB SSD'ye sahibim ve DualBoot yapacağım Windows 10 ile Catalina birlikte olacak acaba Catalina kurulum sonrası kaç GB yer kaplıyor? Ayrıca her klavye mouse çalışıyor mu? Ayrıca sanırım Wi-Fi kartlarını da tanıtabiliyormuşuz şu konuda gördüğüm kadarı ile doğru mu? Wi-Fi kartım Realtek 8188CE.

Konu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows kurulu ise, macOS kurulumda Windows diskini tamamen siliyorsunuz. Dual Boot'da ilk önce macOS kurulmalı ondan sonra Windows, sonra sorun yaşayabilirsiniz.

Catalina'nın Sistem klasörü - nasıl Windows'da C:\Windows klasörü ise - aslında hemen hemen 12 GB yer kaplıyor.
Fakat burada önemli bir nokta var, macOS Windows'dan farklı, sistem 12 GB değil. Belki ilk kurulumda öyle olabilir ama işin içine Kitaplıklar da giriyor sistemin kapladığı yer sayıldığı için, yaklaşık 25 GB minimum sistem kullanıyor depolama olarak diyebiliriz. Sistemin ayrı 'Kitaplık' kullanıcının ayrı 'Kitaplık' bölümleri var.

Catalina sürümü ile her klavye mouse çalışıyor diyebiliriz o sorunu 2015'de çözdüler.

Belirttiğin kartın Catalina'da desteği yok, attığın örnek konu çok eski zaten.
Windows kurulu ise, macOS kurulumda Windows diskini tamamen siliyorsunuz. Dual Boot'da ilk önce macOS kurulmalı ondan sonra Windows, sonra sorun yaşayabilirsiniz.

Catalina'nın Sistem klasörü - nasıl Windows'da C:\Windows klasörü ise - aslında hemen hemen 12 GB yer kaplıyor.
Fakat burada önemli bir nokta var, macOS Windows'dan farklı, sistem 12 GB değil. Belki ilk kurulumda öyle olabilir ama işin içine Kitaplıklar da giriyor sistemin kapladığı yer sayıldığı için, yaklaşık 25 GB minimum sistem kullanıyor depolama olarak diyebiliriz. Sistemin ayrı 'Kitaplık' kullanıcının ayrı 'Kitaplık' bölümleri var.

Catalina sürümü ile her klavye mouse çalışıyor diyebiliriz o sorunu 2015'de çözdüler.

Çözüm
Windows kurulu ise, macOS kurulumda Windows diskini tamamen siliyorsunuz. Dual Boot'da ilk önce macOS kurulmalı ondan sonra Windows, sonra sorun yaşarsınız.

Fakat burada önemli bir nokta var, macOS Windows'dan farklı, sistem 12 GB değil. İşin içine Kitaplıklar da giriyor sistemin kapladığı yer sayıldığı için, yaklaşık 25 GB minimum sistem kullanıyor depolama olarak diyebiliriz. Sistemin ayrı 'Kitaplık' kullanıcının ayrı 'Kitaplık' bölümleri var.

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkürler. Clover ile OpenCore arasında fark var mı? Şu an Catalina'nın yalnızca OpenCore imajını indirebiliyorum Clover İntel imajı Yandex üzerinden indirme sınırı dolmuş. OpenCore kursam sorun yaşar mıyım? i3 3317U ve 8 GB RAM var.

İndirme sayfası:

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkürler. Clover ile OpenCore arasında fark var mı? Şu an Catalina'nın yalnızca OpenCore imajını indirebiliyorum Clover Intel imajı Yandex üzerinden indirme sınırı dolmuş. OpenCore kursam sorun yaşar mıyım? i3 3317U ve 8 GB RAM var.

İndirme sayfası:

OpenCore genellikle AMD işlemciler içindir Yandex doldu ise yeni hesap açın ve Diske kaydedin.

Başka forum vereceğim sonra direkt ban yiyeceğim mis :)
Ben de farklı forumdan buldum aslında ama link paylaşmayalım adminlerimiz sinirlenmesin. İlla Technopat olsun dememin sebebi yıllardır hem YouTube hem forum üzerinden takip ediyorum ve güvenilir olduğunu düşündüğüm için.

Ben de farklı forumdan buldum aslında ama link paylaşmayalım adminlerimiz sinirlenmesin. İlla Technopat olsun dememin sebebi yıllardır hem YouTube hem forum üzerinden takip ediyorum ve güvenilir olduğunu düşündüğüm için.
Hem hocam, OpenCore Intel'de de oluyor kurabilirsiniz. Genellikle AMD işlemciler kulllanıyor dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı