Bazı parçalara bazen güç gelmiyor

Bartu Cenk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarımın sorunları hakkında bayağı konu açtım forum dışında başka kişilere sorunumu söyledim ama kimse sorunun neden kaynaklı olduğunu bilemedi örneğin önceki konumda ekranın yanıp söndüğünü ardından sarı olduğunu söylemiştim şimdi ise bilgisayarı açtım mouse ve kasaya güç geldi klavye ve monitöre gelmedi klavyenin kablosunu çıkarıp taktım güç geldi ama monitorün kablolarını prizini çıkarıp takmama rağmen güç gelmedi bazen ise mouse tarafında bu sorunu yaşıyorum normalde bilgisayarı kasadan kapatıp açınca duzeliyordu şimdi ise bilgisayar kasadan ne kadar basmama rağmen kapanmıyor burada önceki attığım konuların tamamından bahsetsem bayağı uzun bir yazı olacak bu yüzden dilerseniz açıp bakabilirsiniz ayrıca temiz kurulum yaptım daha yeni.

Sistem özelliklerim:
EVGA FTW3 Ultra RTX 3090
Intel 13600K
ASUS Prime Z690-A D5
Seagate 530 2 TB
Arctic Liquid Freezer II 360
Thermaltake View 51
Kingston DDR5 2x16 GB
Sharkoon Silentstorm Coolzero 850W
Alienware AW2521H
Logitech G213
Corsair Sabre RGB Pro

Hocam fotoğrafa bir daha baktım ve görüntüyü yeni fark ettim ekran kartından kaynaklı bir şey olabilir GeForce NOW ile ekran kartı yazılımını güncelleyip dener misiniz?
Sanırım geforce expreience demek istediniz son sürüm yüklü hocam 526.98 olan.

Evet isimlerini karıştırmışım. BIOS güncel mi?
Evet güncel anakartı bios güncellemesi için servise yolladım dediğim gibi hem bios güncellenmiş hem anakartta bir sorun olup olmadığı kontrol edilmiş hocam ayrıca tekrardan söylüyorum memtest ile ram testi yaptım sorun çıkmadı OCCT ile psu testi yaptım sorun çıkmadı sorun neyden kaynaklı acaba?

Eski bilgisayarımda oluyor ekipman değiştim imkan varsa farklı ekipmanlarla deneyin aklıma başka çözüm yolu gelmiyor araştıracağım umarım kısa sürede çözülür

RAM'ler doğru şekilde yerine oturtulmuş mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…