Çözüldü Bazı programlar bulanık gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yiğit KAMURAY

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul / Maltepe / İdealtepe Mahallesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
https://yehetto.shrib.com/#Sistemim

GPU: Palit GameRock RTX 3080 10 GB
CPU: Intel Core i7-12700K
RAM: G.Skill Trident Z Royal Silver 4x16 GB (64 GB) 4000 MHz CL18
MoBo: MSI Z690 Tomahawk WiFi

SSD #1: PNY CS3030 500 GB
SSD #2: WD Blue 500 GB
SSD #3: SanDisk Ultra 4 TB
SSD #4: SanDisk Ultra 2 TB
HDD #1: WD Black 6 TB 7200 RPM CMR (FZBX)
HDD #2: WD Blue 2 TB 5400 RPM CMR (EZRZ)
HDD #3: WD Blue 1 TB 7200 RPM CMR (EZEX)
HDD #4: WD unlabelled 10 TB
Merhabalar, iyi sosyaller!

Problem birkaç gün önce çıktı. Brave tarayıcıda oluyordu Edge'e geçtim. Epic Games'te oluyor sıkıntı yok çünkü oyunu açınca oyunda olmuyor. Minecraft'ın Launcher'ında oluyor oyunu açınca sıkıntı yok. Ancak benim için sıkıntı olan GameForge Client'te oluyor oradan Metin2'yi açıyorum Metin2'de yani oyunda da oluyor.
Çözünürlüğüm normal sıkıntı yok. Format mı atmam lazım illa çaresi yok mu?

SS'ini attığım ayar açık ancak işe yaramıyor;
1613902707747.png

@MisakiTaro @RPM @WaIter White @Mithat Berhan

Çözüm
Başlat kısmına [B]cttune[/B] yaz. Oradaki kutucuğu işaretleyip sistemini yeniden başlat.
Olmadı. :(
1613903405475.png

Merak edenler için tam 4 ay 1 gün sonra güncelleme. Formattan sonra düzelmişti ancak bugün bu sorunu tekrar yaşadım ve sebebini buldum. NVIDIA denetim masasındaki 3D ayarlardan biri veya birkaçı. Hangisi olduğunu bilmiyorum ama bu ayarları sıfırlayınca düzeliyor.

@Mithat Berhan, @Justosious, @MisakiTaro ve konuyu takip eden diğerleri.

1624470844713.png
Çözünürlükten dolayı olma ihtimali var. 1080p ekranda 2K veya 4K OC yaptığınız zaman bulanık gözükür, orijinal ayarlarınıza geri alınız. Eğer zaten orijinal servis ayarlarında duruyorsanız ekran kartı driverlerınızı güncelleyiniz ve Hz değerlerine bakınız.

Çözünürlükten dolayı olma ihtimali var. 1080p ekranda 2K veya 4K OC yaptığınız zaman bulanık gözükür, orijinal ayarlarınıza geri alınız. Eğer zaten orijinal servis ayarlarında duruyorsanız ekran kartı driverlerınızı güncelleyiniz ve Hz değerlerine bakınız.
2K ekran 2K çözünürlük sürücü en güncel yine de DDU ile kaldırıp tekrar kurmuştum. Hz değeri 144 yani monitörün kendi hızı.

Başlat kısmına [B]cttune[/B] yaz. Oradaki kutucuğu işaretleyip sistemini yeniden başlat.
Olmadı. :(
1613903405475.png

Merak edenler için tam 4 ay 1 gün sonra güncelleme. Formattan sonra düzelmişti ancak bugün bu sorunu tekrar yaşadım ve sebebini buldum. NVIDIA denetim masasındaki 3D ayarlardan biri veya birkaçı. Hangisi olduğunu bilmiyorum ama bu ayarları sıfırlayınca düzeliyor.

@Mithat Berhan, @Justosious, @MisakiTaro ve konuyu takip eden diğerleri.

1624470844713.png

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı