Bazı uygulamalar internete bağlanmıyor

RAM
16
SSD veya HDD modeli
256 gb
Ekran kartı
rtx 3050
İşlemci
i5 11400h
Arkadaşlar merhaba. Windows 11'e geçeli yaklaşık 3 ay oldu ve severek kullanıyordum. Öncelikle kullandığım cihaz laptop ve tam adı ASUS FX506HCB özellikleri 16 GB RAM 512 SSD 3050 ekran kartı i5 11400H işlemci. Bilgisayarımı ilk satın aldığımda FreeDOS olarak aldım ve USB üzerinden ISO dosyası ile Windows'u kurdum. Aslında kurmaya başlarken birtakım sorunlarla karşılaştım. Aslında sorun değil ama saçmalık. Henüz ISO dosyasını yüklemeye başladığımda BIOS menüsünde bilgisayarın hafıza bölümlerinin gözükmediğini fark ettim. Bunun için farklı bir USB veya cihaz ile tam hatırlamıyorum, hafıza bölümünü okuması için gerekli olan driverları kurduk. Deviceları görmesi için gerekli olan driver neden kurulu değildi? Neyse böyleymiş kurduk bilgisayarı açtım Windows 10 kurmuştum ve tabii ki yine driver güncellemeleri gerekiyor. Bu driverları ASUS'un resmi sitesinden indirmek için yola koyuldum ki tabii ki Wi-Fi çalışmıyor Ethernet kablosunu taktım ve o da driver ile okunuyormuş :). Neyse bir USB flash belleğe driverları indirdim kurdum ve sorunsuz olarak gördüğüm biligsayarda bir de baktım ki 3050 yok. Aygıt yöneticisine bakıyorum asla gözükmüyor. Yahu driverını indiriyorum kurulmuyor. Sonra yine hatırlamadığım kısım ama sanırım birkaç kez format attım ve Microsoft görüntü bağdaştırıcısı olarak sonunda 3050'yi görebildim.

Ve bu esnada yani bilgisayarı sıfırlamak istediğimde şok oldum. Çünkü bilgisayar sıfırlanmıyordu. Fabrika ayarlarına sıfırlama bölümünden bahsediyorum tabii neyse. Sonra bir hal bilgisayarı kurdum ve sadece sıfırlanamama sorunu vardı ben de o şekilde kullandım sonuçta sorun yoktu. Sonrasında MyASUS uygulamasını kurdum ki bu uygulama sistemi biraz daha toparladı, eksik güncellemeleri yaptı vs. daha sonra Windows 11 güncellemesini almak istedim, aldım ve o da ne sevdiğim oyun Valorant'ı oynayamıyorum :). Çünkü BIOS'tan ayar yapmam lazımmış neyse yaptım vs. Windows 11'le bilgisayarın daha akıcı olduğunu düşünüyordum ki düne kadar. Dün MyASUS uygulaması birkaç güncelleme yaptı ve sonrasında uygulamayı kullanamadım. Nedne kullanamadığıma anlam veremezken bir de baktım ki 3050 yine kaybolmuş :D. Ses yok, 3050 yok. Neyse kurmaya çalıştım bu sırada MyASUS uygulamasını sildim, yine birkaç denemeden sonra Microsoft görüntü bağdaştırıcısını buldum GeForce Experience ile sürücüyü yükledim ve güncelleştirmeleri kontrol etmek istedim ve tıkladığımda görüntüsünü koyarım çevrimdışısınız uyarısını veriyor. Microsoft Store'dan MyASUS uygulamasını indiremiyorum muhtemelen o da interneti kullanamıyor. Windows'un ISO dosyasını herhangi bir yere kuramıyorum (baştan format atabilmek için) muhtemelen o da internete erişemiyor. Gerçekten bu sürücüler beni yedi bitirdi...

Kısaca şu an bilgisayarda ses yok, bazı uygulamaların internete erişimi yok, aygıt yöneticisinde 2 cihazda hata veriyor: Bluetooth ve sms/mms, Ethernet bağlantısı sağlayamıyorum sürücüleri yüklesem de bu sıkıntıların hiçbiri çözülmüyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    6,2 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    640,1 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    147,6 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png