Çözüldü Bazı uygulamaların simgesi gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PenaX57

Hectopat
Merhaba. Kaç gündür sabrettim. Ancak bu gün 1 tane görev çubuğu simgesi de gözükmemeye başladı. Simgesiz kötü duruyor. Bunun nedeni nedir? Çözümü nedir?

Merhaba. Kaç gündür sabrettim. Ancak bu gün 1 tane görev çubuğu simgesi de gözükmemeye başladı. Simgesiz kötü duruyor. Bunun nedeni nedir? Çözümü nedir?
Sorununuzu tam olarak bilmiyorum ancak Windows Gezgini'nin ayarlarını varsayılan değerlere döndürmeyi deneyebilirsiniz.
1. Öncelikle herhangi bir klasöre girin ve klavyenizde Alt tuşu basılıyken önce "f" sonra "a" yapın. Not: Şerit menüsünü kullanarak da ilgili menüye erişebilirsiniz. Bu şekilde erişemezseniz, Denetim Masası>Dosya Gezgini Seçenekleri bölümüne giderek erişebilirsiniz. Klasör Seçenekleri açıldığında şunları yapın:
Bu pencerenin her sekmesinde "Varsayılanları Geri Yükle" diye bir buton göreceksiniz. Bir defa basmak yeterli midir bilemiyorum, ancak siz her sekmede bu butona basabilirsiniz. Bunlara ek olarak "Görünüm" sekmesine geçin ve bu sekmedeki "Klasörleri Sıfırla" butonuna basın. Uyarı: Bunları yaptığınızda klasör görünümleriniz ve dosya gezgini seçenekleriniz varsayılan değerlerine dönecektir.
Peki çözülmezse?
Sistem dosyalarını online olarak onarmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için:
1. Görev çubuğundaki Başlat simgesine sağ tıklayın ve listeden "Komut İstemi (Yönetici)" seçeneğine tıklayın.
2. Konsola DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth yazın ve enter yapın.
Enter yaptığınızda bir işlem göreceksiniz. Bu işlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatın ve durumu gözlemleyin.
Bu da işe yaramazsa ne olacak?
Sistem dosyalarının bütünlüğünü denetleyebilirsiniz. Bunu yapmak için:
1. Görev çubuğundaki Başlat simgesine sağ tıklayın ve listeden "Komut İstemi (Yönetici)" seçeneğine tıklayın.
2. Konsola sfc / scannow yazın ve enter yapın. Not: işlem tamamlandığında işlemin başarıyla tamamlanıp tamamlanmadığını anlamak için işlem sonundaki mesajı okuyun.
Dosyalar denetlenirken bir ilerleme göreceksiniz. Bu işlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatın ve durumu gözlemleyin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı