Be Quiet! BN288 U9 600W 80+ Bronze vs CM Elite V3 600W

Almanlar Çin'de üretiyorsa yine de Alman malıdır kalitelidir diyebilir miyiz?
Tabii ki diyebiliriz. Sonuçta bir şemaya, üretim aşamalarına göre üretiyor, üreten fabrika. Kafalarına göre üretmiyorlar.

Mesela, şu an kullandığım App'le marka telefonumun arkasında "Designed by App'le'in California Assembled in China (App'le tarafından California'da tasarlanmış, Çin'de birleştirilmiştir, yani Çin'de üretilmiştir)" ibaresi var ve ben bu telefonu 5 senedir sorunsuz kullanmaktayım. Dediğim gibi, her Çin'de üretilen ürünün, kötü olacağı ile ilgili bir şey yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki diyebiliriz. Sonuçta bir şemaya, üretim aşamalarına göre üretiyor, üreten fabrika. Kafalarına göre üretmiyorlar.

Mesela, şu an kullandığım Apple marka telefonumun arkasında "Designed by Apple in California Assembled in China (Apple tarafından California'da tasarlanmış, Çin'de birleştirilmiştir, yani Çin'de üretilmiştir)" ibaresi var ve ben bu telefonu 5 senedir sorunsuz kullanmaktayım. Dediğim gibi, her Çin'de üretilen ürünün, kötü olacağı ile ilgili bir şey yok.
Anladım o halde be quiet güç kaynağını tercih edeceğim. Konudan uzaklaşmayalım ama sizce neden bu firmalar kendi ülkelerinde fabrika açıp birleştirmek yerine %99'u Çin'de fabrika açıyor ?

Anladım, o halde Be Quiet! güç kaynağını tercih edeceğim. Konudan uzaklaşmayalım ama sizce neden bu firmalar kendi ülkelerinde fabrika açıp birleştirmek yerine, %99'u Çin'de fabrika açıyor?
Cevap basit; ucuz iş gücü. Kendi ülkesinde atıyorum bir işçiye 2000 dolar maaş vereceğine, Çin'deki işçiye 1000 dolar veriyordur (Değerler sallamasyon). Uzun vadede çok büyük tasarruf ediyorlar bu şekilde.

Cevap basit; ucuz iş gücü. Kendi ülkesinde atıyorum bir işçiye 2000 dolar maaş vereceğine, Çin'deki işçiye 1000 dolar veriyordur (Değerler sallamasyon). Uzun vadede çok büyük tasarruf ediyorlar bu şekilde.
Peki son sorum; parçaların kalitesi, kullanılan bileşenlerin kalitesi vs. bunları kendilerimi yapıyorlar yani kendi ülkelerinin malı mı? Ucuz Çin mallarından kullanma durumları var mı?

Sizce bu ürünü mü almalıyım yoksa be quiet'in ürününü mü almalıyım ?

Son düzenleme:
Peki son sorum; parçaların kalitesi, kullanılan bileşenlerin kalitesi vs. bunları kendileri mi yapıyorlar yani kendi ülkelerinin malı mı? Ucuz Çin mallarından kullanma durumları var mı?
İlla ki harmanlıyorlardır, şuradan şu parça gelsin, şu firmadan kondansatörler gelsin vs. o kadarını bilemeyeceğim. Firmadan firmaya değişecek bir şey.
Sizce bu ürünü mü almalıyım yoksa be quiet'in ürününü mü almalıyım ?
Daha uygun bir şey arıyorsanız buna da bakabilirsiniz. FSP de iyi markadır. Örneğin, FSP'nin Line Interactive bir UPS'ini kullanıyorum uzun bir süredir, hiçbir sorun çıkartmadı.

Be quiet güç kaynağını aldım konuyu okuyacaklar için yazıyorum oldukça sessiz, eski güç kaynağım yük altında jet motoru gibi çalışıyordu be quiet güç kaynağı yük altında kulağımı dayadığımda dönen fanın sesini duyuyorum kulağımı dayamadığım zaman zaten ekran kartının fanları sesi bastırıyor, güç kaynağından gelen bir ses işitemiyorsunuz. Tavsiye ederim.

Be quiet güç kaynağını aldım konuyu okuyacaklar için yazıyorum oldukça sessiz, eski güç kaynağım yük altında jet motoru gibi çalışıyordu be quiet güç kaynağı yük altında kulağımı dayadığımda dönen fanın sesini duyuyorum kulağımı dayamadığım zaman zaten ekran kartının fanları sesi bastırıyor, güç kaynağından gelen bir ses işitemiyorsunuz. Tavsiye ederim.
Üstünden baya zaman geçmiş nasıl memnun kaldınız mı üründen? Ben de almayı düşünüyorum. Bu cooler masterın uğultu sesinden bıkkınlık geldi artık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı