BeamNG.Drive çok fazla RAM kullanıyor

SomeOne12

Hectopat
Her şey normaldi oyuna girerken dün de fakat şimdi oyun 3GB ile 5.8 GB arası gördüğüm RAM kullanyor. Bir hata da verdi birkaç kere kodu göremedim. PC'yi yeniden başlat falan demişti yüzde 80i geçince RAM kullanımı bende hata kodunu kapayıp yeniden başlattım fakat şimdi de fazla RAM kullanıyor. Çözümü nedir?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (865).png
    Ekran Görüntüsü (865).png
    1,7 MB · Görüntüleme: 97
Her şey normaldi oyuna girerken dün de fakat şimdi oyun 3GB ile 5.8 GB arası gördüğüm RAM kullanyor. Bir hata da verdi birkaç kere kodu göremedim. PC'yi yeniden başlat falan demişti yüzde 80i geçince RAM kullanımı bende hata kodunu kapayıp yeniden başlattım fakat şimdi de fazla RAM kullanıyor. Çözümü nedir?

Oyun eski ama eklentileri çok. Fazla eklenti yüklediysen RAM kullanıyor olabilir. 5.8 GB RAM fazla gerçekten o oyuna.

Bu arada o oyun direksiyon setim varken efsane gerçekçi sürüş keyfi veriyordu. Şu an kol ile oynamıyorum.

AI araçları yüzünden muhtemelen, çok fazla yük bindiriyorlar. Bu nedenle %80'i geçmesi doğal.

Oyunda trafik açık ve mod kurulu. Çok normal. Bende 12 GB kullanılabilir RAM ve 4 GB ayarlanmış iGPU var. Ekran kartı 3900 MB civarı VRAM kullanırken RAM 11 bin küsur MB kullanıyor sisteme 800 MB falan kalıyor. 14bg RAM kullanılabilir ikende 13 bin küsur MB kullanıyor. Anlayacağın oyuna 16 GB RAM bile yetmiyor tam bir RAM canavarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı