Beat nasıl satılmalı?

Player_7659

Hectopat
YouTube üzerinden yapmış olduğum altyapıları satmak istiyorum. Fakat telif hakkı ve nasıl satacağım gibi şeyler yüzünden kafam çok karışık. Nasıl yapabileceğim hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa bilgi verebilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube üzerinden satacaksanız oluşturduğunuz altyapılara producer tag eklemeyi unutmayın. Telif için oluşturduğunuz altyapıları youtube content id alanına kayıt ettirebilirsiniz. Bunun için bir müzik distribütörü ile anlaşmanız lazım. Distrokid, Tunecore veya Amuse gibi şirketlere kayıt olup oluşturduğunuz altyapıları kendi adınıza tescil edebilirsiniz.

YouTube üzerinden satacaksanız oluşturduğunuz altyapılara producer tag eklemeyi unutmayın. Telif için oluşturduğunuz altyapıları youtube content id alanına kayıt ettirebilirsiniz. Bunun için bir müzik distribütörü ile anlaşmanız lazım. Distrokid, Tunecore veya Amuse gibi şirketlere kayıt olup oluşturduğunuz altyapıları kendi adınıza tescil edebilirsiniz.
hocam bu bahsettiğiniz hizmetler ücretli mi? Eğer öyleyse bunu ücretsiz alabileceğim bir site vb. var mı?

Patreon da bir hesap açın. Oradan satın.
Youtube a şarkılarınızın telifli hallerini koyup satın almaları için Patreon a yönlendirin.
hocam Patreonun ne işe yaradığını biraz daha anlatabilir misiniz?

Son düzenleme:
hocam bu bahsettiğiniz hizmetler ücretli mi? Eğer öyleyse bunu ücretsiz alabileceğim bir site vb. var mı?
Amuse ücretsizdi sanırım isterseniz bir bakın. Ben distrokid kullanıyordum ve gayet memnundum. İşlerimi yoluna koyduktan sonra tekrar distrokid ile devam edeceğim. Distrokid yıllık ücret alıyor, askerdeyken ödeme yapamadım 1 yıl ücret almadılar benden, hesabımıda kapatmadılar.

Merhabalar yaptığınız beatleri merak ettim eğer sizin için de uygunsa beatlerinize bakmak isterim ve beğenirsem almak istiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı