Bedelli Askerlik Ödenince Ne Zaman Gidilir?

somebody32

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Herkese merhaba,

Bedelli askerlik son zamdan sonra bildiğiniz üzere 140 bin TL oldu. 2025 yılına kadar tecilliyim ama şimdiden bu fiyat üzerinden başvuru yapsam 2 yıl sonra gidebiliyor muyum, yoksa gidilecek tarihi devlet kendisi mi atıyor?

Bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Herkese merhaba,

Bedelli askerlik son zamdan sonra bildiğiniz üzere 140 bin TL oldu. 2025 yılına kadar tecilliyim ama şimdiden bu fiyat üzerinden başvuru yapsam 2 yıl sonra gidebiliyor muyum, yoksa gidilecek tarihi devlet kendisi mi atıyor?

Bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Öyle bir şey yok hocam, askere gideceğiniz vakitte bedelli ücreti neyse ödüyorsunuz. Herkesin gittiği dönemde gidip 30 gün yapıp geri geliyorsunuz.

Rezervasyon yapılmıyor :D
Başvurudan sonra belli bir atama tarihleri mi var yoksa kafaya göre mi atılıyor yıl sonunda başvurulsa mesela tahmini kaçına tarih veriliyor ?

Öyle bir şey yok hocam, askere gideceğiniz vakitte bedelli ücreti neyse ödüyorsunuz. Herkesin gittiği dönemde gidip 30 gün yapıp geri geliyorsunuz.
tamamdır hocam teşekkürler.

Başvurudan sonra belli bir atama tarihleri mi var yoksa kafaya göre mi atılıyor yıl sonunda başvurulsa mesela tahmini kaçına tarih veriliyor?

Yıl içinde belirli dönemleri oluyor kesin tarih gideceğin sene belli olur ama. Ocakta giden var yazın giden var aralıkta giden var değişiyor tamamen.

Hocam bir sorum olacaktı ben şu an başvuruyu yaptım onaylandım 122 binden ödeme çıktı 2 ay içinde bu tutarı ödemem gerekiyor ocak ayından sonra zam olacak benim ödeyeceğim tutar zamlı tutar mı olacak yoksa 122 bin olarak devam mı edecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı