Bedelli Askerlikte Kıdem Tazminatı Veriliyor mu?

Daimon88

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Pres Operatör
16 Subat'ta bedelli askerlik icin teslim olacagim. Isyerinde 31 Ocak veya 7 Subat'a kadar calismayi planliyorum. Mudur dedi ki ne zaman cikis alacaksin, dedim ki daha belirlemedim. Belirleyince soyle dedi. Ben de merak edip sordum ucretsiz izin alamiyor muyuz diye. Sigorta yapiliyor askerde falan dedi. Iki tane sorum var:
  • -Bedelli askerlige gitmek icin isten cikis yapmak sart mi?
  • -Cikis yaparsam kidem tazminati alabilir miyim?
Cevaplar icin simdiden tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
-Bedelli askerlige gitmek icin isten cikis yapmak sart mi?
Değil. Ücretsiz izin alabilirsiniz.
16 Subat'ta bedelli askerlik icin teslim olacagim. Isyerinde 31 Ocak veya 7 Subat'a kadar calismayi planliyorum. Mudur dedi ki ne zaman cikis alacaksin, dedim ki daha belirlemedim. Belirleyince soyle dedi. Ben de merak edip sordum ucretsiz izin alamiyor muyuz diye. Sigorta yapiliyor askerde falan dedi. Iki tane sorum var:
  • -Bedelli askerlige gitmek icin isten cikis yapmak sart mi?
  • -Cikis yaparsam kidem tazminati alabilir miyim?
Cevaplar icin simdiden tesekkurler.
Size ücretsiz izin hakkı verildiği için kıdem tazminatı alamazsınız. Çünkü devlet bu hakkı size veriyor. Yok ben illa çıkacağım derseniz alamazsınız.

Değil. Ücretsiz izin alabilirsiniz.

Size ücretsiz izin hakkı verildiği için kıdem tazminatı alamazsınız. Çünkü devlet bu hakkı size veriyor. Yok ben illa çıkacağım derseniz alamazsınız.
İki ay önce toplu çıkarmayla doksan kusur işçi çıkarılmıştı, organizede çoğu firma öyle yaptı zaten, piyasanın şu anki durumu yüzünden çekiniyom. Birisi kıdem tazminatı verildiğini belirtmiş, ofisten bir arkadaşı almış, biraz rahatladım. Fakat kafam hala karışık...

İki ay önce toplu çıkarmayla doksan kusur işçi çıkarılmıştı, organizede çoğu firma öyle yaptı zaten, piyasanın şu anki durumu yüzünden çekiniyom. Birisi kıdem tazminatı verildiğini belirtmiş, ofisten bir arkadaşı almış, biraz rahatladım. Fakat kafam hala karışık...
Benim bu söylediklerim bizzat haberlerde verilen bilgiler. Lakin burası Türkiye ne olacağı belli olmuyor.

Bedelli nedeniyle tazminat verilmiyor fakat belki işyerine göre değişkenlik gösterebilir.

Çıkış verirsen kesinlikle tazminat alabiliyorsun. Tazminat hakkın var.
Hatta çıkıştan sonra yanlış hatırlamıyorsam giriş hakkın dahi var, belli prosedürleri var. Açıklamaları güzelce oku istersen.

Bedelli için tazminat alamıyorsun, normal askerlik yapacaksan sülis ile askerlik nedeni durumunu belirtip istifa ediyorsun ve tazminatını alıyorsun Askerden geldikten sonra iş yeri seni tekrar işe almak zorunda, eğer almazsa 2 veya 3 aylık maaşı bürüt üzerinden tekrar tazminat olarak sana ödüyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı