Beğeniler gidince kalan yer için öneri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beğenilerin giden yerlerine Steam veya Discord'larımızı yazabiliriz.

Forumlarda belli bir süre vakit harcayan insanlar için beğeni, mesaj ve çözüm sayısı prestij puanı gibi bir şey olarak görülüyor. Kulağa saçma gelebilir ama bu böyledir. İmzada insanların donanım vs. yazma sebebi de aynı donanımları kullanan insanlar arasında bilgi paylaşımı ve sorunların çözümünde yardımlaşmadır çoğunlukla. Sadelik, minimalite bunlar kötü şeyler değil ama belli bir forum geleneğini de hiçe saymak ne kadar mantıklı bilemiyorum.

İmzalar Mikail Fidan'a göre gereksiz. Ama mesela bana göre önizleme gereksiz. Yönetici olsaydım hemen o karara uyulurdu. Sadece yöneticiler karar vermiyor. Çoğunluk isterse bir değişiklik yapın. Hatta böyle arayüzde değişiklik gibi şeyleri kimseye sormadan yaparsanız kitle kaybedersiniz. Daha sonra forumda kalır 0 kişi.

Önceden dediğim gibi, kötü olmuş. Beğeni ve mesaj sayısına bakarak o kişinin burada ne kadar eme harcadığını görebiliyordun. Bazen bu sayılardan tartışma çıkıyordu, ama gitmesi "forum" mantığına aykırı olmuş. İmza da giderse artık iyice kötü olur.

Ancak 3 satırı daha verimli kullanacak bir yöntem olduğunu da sanmıyorum
Bu 3 satır bir sonraki mesajı göstermek için kullanılabilir. 3 satır nedeniyle sayfaya sığmıyorsa sığabilir. Sonuçta bir konuda herkesi ilgilendiren en önemli şey, mesajlar.
Direk rütbeleri kaldırın o zaman (!)
Hayır demem.
Bazen bu sayılardan tartışma çıkıyordu, ama gitmesi "forum" mantığına aykırı olmuş.
Biz "forum" mantığıyla hareket etmiyoruz ki. Öyle olsa Technopat Sosyal değil Technopat Forum olurduk.

Önceden dediğim gibi, kötü olmuş. Beğeni ve mesaj sayısına bakarak o kişinin burada ne kadar eme harcadığını görebiliyordun. Bazen bu sayılardan tartışma çıkıyordu, ama gitmesi "forum" mantığına aykırı olmuş. İmza da giderse artık iyice kötü olur.

Ben kesinlikle katılıyorum. Ayrıca beğenilerin gözükmesi bir çok insanı yardım etmeye teşvik edici bir durum.

@MF Karar yine de sizin ama bence bu durumu forum sakinleri arasında bir oylamaya sunsanız daha iyi olmaz mı? Kim ne zaman katılmış? Ne kadar emek harcamış? Ne kadar soruna çözüm bulmuş? Sorularına karşılık geliyordu o veriler. Benim oyum eski haline dönmesinden yana.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı