Çözüldü Belgelerim klasörü Türkçe olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba.

Dün bilgisayarıma temiz kurulum yaptım. Ancak anlayamadığım şekilde, ana klasörleri OneDrive altında oluşturduğu klasörler olarak belirledi.

Masaüstü sağ tuşla belgelerime gönder deyince, users/kullanıcı adım değil users/onedrive altına atıyordu yani, örnek olarak.

Üstelik Drive'ı hiç kullanmadım ve format biterbitmez de kaldırdım.

Amatörüm ama yine de risk alıp, nette gördüğüm şekilde kayıt defterlerinden OneDrive olanları değiştirerek bu sorunu çözdüm. (Şu anki değerlerim ekte)

Ancak belgelerim klasörüm İngilizce olarak kaldı. Diğer klasörlerde bu sorun yok. Klasör üzerinde sağ tuş ile isim değiştirmek istediğimde hata mesajı alıyorum.

Aynı klasörden var diye yani herhalde Türkçesi de aynı diye önce başka bir isim yapıp sonra Belgelerim yaparım dedim ama yine hata verdi. (Her iki hata mesajı da ekte).

Yani basit bir şey belki ama gözüm takıntı yaptı. Bu documents klasörünü Türkçeye çevirmek için ne yapabilirim?

Bir de ekteki kayıt defterinde acaba bazı kayıtlar fazla mı ve çakışma mı yapıyor diye düşündüm. Çünkü dediğim gibi; OneDrive olanları direk değiştirdim. Silme vb yapmadım.

Bu kısmın normal görünen halini gönderebilirseniz belki silip denerim ve sorun çözülür mu acaba? Çünkü 3 tane Documents kaydı olması dikkatimi çekti.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• kayıtdefteri.jpg
    kayıtdefteri.jpg
    295,1 KB · Görüntüleme: 24
  • HATA2.jpg
    HATA2.jpg
    30 KB · Görüntüleme: 25
  • Hata.jpg
    Hata.jpg
    80 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Buna benzer bir sorun daha yaşayan olmuş. Bu link üzerinden sorunu çözmeyi dener misiniz? Redirecting

Merhaba. Çok teşekkür ederim. Ama ilginç bir şey oldu. Gece bilgisayarı Drive eşitlemeleri için açık bıraktım. Sabah kalktığımda Türkçe'leşmişti. Üstelik kontrol ettim, herhangi bir Update falan da almamış. Halbuki ben kaç kez kayıt defteri ile oynayıp restart yapmıştım. Hatta kapatıp açmayı da denedim. Yani her şekilde kesinlikle o kısım düzelmemişti. Ama kendi kendine düzeldi. Umarım bir daha bozulmaz. Konuyu kapattırmıyorum. Yolladığınız linkte sonradan tekrar bozulduğu yazıyor. Bir süre deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Çok teşekkür ederim. Ama ilginç birşey oldu. Gece bilgisayarı drive eşitlemeleri için açık bıraktım. Sabah kalktığımda Türkçeleşmişti. Üstelik kontrol ettim, herhangi bir update falan da almamış. Halbuki ben kaç kez kayıt defteri ile oynayıp restart yapmıştım. Hatta kapatıp açmayı da denedim. Yani her şekilde kesinlikle o kısım düzelmemişti. Ama kendi kendine düzeldi. Umarım bir daha bozulmaz. Konuyu kapattırmıyorum. Yolladığınız linkte sonradan tekrar bozulduğu yazıyor. Bir süre deneyeceğim.
Kendi kendine düzelmesine sevindim. Linkteki arkadaş sorunu dile getirirken, bu sorunu düzeltince tekrar eski hâline geldiğini belirtmiş ve o yüzden yardım konusu açmış. O konuda bir çözüm olunca linki yollayayım dedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı