Belirli cihazların QoS üzerindeki internet hızını kısıtlamak mümkün mü?

01Asmodeus

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Vgm 3312-B gibi bir modemim vardı şu an ismini hatırlayamadım. Şu anki evde de ZyXEL vmg 3312-B10a var. Sorum şu ki bu 2 modemin de arayüzleri neredeyse aynı. Şu anki modemim siyah diğeri beyaz dik duran bir model. Evde bazen başka cihazlarla download vs yapmam gerekiyor veya dizi izleyen oluyor. Ama sorun şu ki 1000 ms gördüm ve pek hoş olmuyor tahmin etmişsinizdir. Belirli cihazların hızını kısıtlamak mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkünde onun ayarlaması ölüm 6 7 yıl önce yapmıştım pc öncelik vermiştim diğer bağlanan cihazların uploadunu kısıtladım ama nasıl yaptın de bende bilmiyorum o günleri hatırlamak istemediğimden hafızamdan silmişte olabirim , her şeyi doğru yapsan bile bazen cihaz kitleniyor resetlemen gerekiyor yazılımıda bozuk.

Hocam modem arayüzüne girdikten sonra QoS'den temel ayarlara girin planlayıcı algoritmayı trafik kontrolü olarak seçip kaydedin. DHCP sunucusuna sonra iştemci listesine tıklayın oradaki menüde Wi-Fi'e bağlı olan cihazların adı ve IP adresi yazıyor sınırlandırmak istediğiniz cihazın IP adresini kopyalayın ardından Qoe'e tıklayın ve bant genişliği menüsüne girin, yeni Ekle'ye tıklayın IP aralığı için iki boşluk var ikisine de kopyaladığınız IP adresini girin port aralalığına soldakine 1 sağdakine 63500 girin gönderme hızına ne kadar sınırlandırmak istediğinize göre bir değer girin (minimum 5 ) daha sonra kaydedin, oluşturduğunuz kuralı seçin ve seçilenleri etkinleştire tıklayın.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-08-31 221526.png
    Screenshot 2023-08-31 221526.png
    164,9 KB · Görüntüleme: 11
Modem arayüzlerimiz biraz farklıymış. QoS'i aktifleştirdiğinizde sayfada bir değişiklik oluyor mu?
Aslında birşey yaptım ekstra bir ssid olusturdum sanırım suan modemimden 2 tane var birinin hızı kısıtlı ama bunu için de gelen cihazları hep 2. modeme baglamam gerekecek.

@mertmemo58
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunu yaptım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı