Bellek Azaldı Hatası

Kenan sanal bellek boyutunu anlatılan yönteme göre uyguladım fayda göremedim malasef. (ramX1,5 = ramX3) Bunun dışında dediğin gibi ndu yöntemini de yaptım o da olmadı. Çare hala bulmuş değilim.

Oyunları mümkün olduğu kadar tavsiye edilen çözünürlükte oynamaya çalışın. Mesela oyun 1366x768 çözünürlükte ise sizde ekranınızı oyuna girmeden önce bu çözünürlüğe getirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayardaki bir sürücü ve program bellek taşmasına neden oluyor. İlk olarak bütün Windows güncelleştirmelerin yapın. Sonra da ekran kartı sürücüsünü güncelleyin.

1 yıldır Windows 8+ kullanıyorum, böyle bir hata ile karşılaşmadım. Kurduğunuz güncel olmayan programlarla sistemi bozmaya başarmanıza hayranım çocuklar.

'Recep' abi bellek taşmasına yol açan programı bulmuş değilim. Dediğin gibi windows'um güncel. Amd'in yeni çıkardığı sürücüyü (14,4WHQL) deneyeceğim. Ulaştığım sonuçları yazarım tekrar. Teşekkür ederim.

Arkadaşlar çözüme ulaştım. ''destro''nun dediği gibi oyuna girmeden Sağ tık+ekran çözünürlüğü kısmından oyunu oynadığınız çözünürlüğe getirdiğiniz zaman sorun ortadan kalkmış oluyor. Masaüstü çözünürlülüğüne göre oyunu ayarlayın. Eğer kasma yapıyor diyorsanız kalite kısmından kullanılan ayarları düşürün. (yüksek+orta+düşük vb.) Her iki yoluda denedim işe yarıyor. Herkese teşekkür ederim...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı