Bellek Read olamadı Bellek donanım hatası Sorunu

pcgurme1

Hectopat
Arkadaşlar uzun süredir Disk read olamadı Bellek read olamadı gibi hatalar alıyorum formatlada bu hata düzelmedi.
Herhangi bir O.C işlemi felan yapmadım ilk önce bellek sorunu yoktu hep disk read olamadı alt+ctrl+del yapın diyordu pc'yi açarken sonradan bellek sorunu olarak karşıma çıktı.
Ram :
GSkill Sniper 1600 Mhz 8 GB
Cpu :
Fx 6100

HDD WD marka ama çok eski en az 3 yıllık 320 GB

Anlamadığım için bu durumlardan birçok fotoraf çektim durumu anlıyan varsa bana izah edebilirse sevinirim teşekkürler.

fsfsfsfssssss.png

fsfffsf.png

fffffdg.png

er43r4r4r.png

ddddnk.png

afsffffffsz.png

adszltc.png

555555o.png

Bu sorun virüslerle alakalı diye biliyorum. Ben de bu sorunu yaşadım birkaç hafta önce ve MSE ile derin tarama yaptım. Silinen birkaç virüs oldu ve o günden sonra bu hatayla hiç karşılaşmadım.

Arkdaşlar bilgisayar taraması yaptım tam tarama olarak sonra anti virüs programı indirdim eset nod32 onunlada kapsamlı tarama yaptım. Virüs buldu baya temizledi felan ama değişen birşey yok :
dadadadadada.png

zzzzzzzzzzzzaerrrrrrrrr.png

Olay şöyle başlamıştı arkadaşlar disk read olamadı hatası alıyordum PC'yi açarken alt + ctr + del yap diyordu pc açılıncada bellek read olamadı disk read olamadı 0x00000335 gibisinden hata raporları yağıyordu neyse ben PC'ye format çektim açılıştaki birçok hata gitti ama arada yine disk read olamadı hatası alıyordum kaynak izleyicidede şunu fark ettim 100 bellek donanım hatası yazıyordu. Windows 8 'de bağımlılık yapıyor hazır elim kaşınıyorken tekrar Windows 7'den windows 8 'e yükselttim :) Bilgisayarı açarken disk read olamadı hatası tamamen yok oldu bellek read olamadı hatasıda gelmedi daha ama kaynak izleyicide durum değişmedi hala 100 bellek donanım hatası diyor. Acaba Ram'im mi bozuk çözemedim olayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC 'ye sıfırdan format atamıyordum bugun fırsat buldum sıfırladım herşeyi biçimlendirip silerek format attım ama sorun hala devam ediyor.
Kaynak izleyicide ''100 Donanım hatası/sn'' devam ediyor. Acaba Ramde mi arıza var ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı