Bende Skolyoz Var Mı?

C-Note

Hectopat
Yer
Batman
Daha fazla  
Beyler vücudumun fotoğrafını atıyorum sizce bende skolyoz söz konusu var mı? Önceden doktora gittiğimde kambur ile alakalı gitmiştim skolyozun ne olduğunu bilmiyordum. Son günlerde bayağı bir endişelendim yardımcı olursanız sevinirim.

371456

Not: Ev dağınık olduğu için paintten silmek zorunda kaldım :D

Sanki sol omuz biraz daha aşağıda gibi. Buradan net bir şey söyleyemeyiz. Eğer net bir cevap arıyorsan, Ortopedi doktoruna gitmelisin. Orada film çekerler, her şey ortaya çıkar. Eğer Skolyoz var ise doktor sana dereceni de söyler. Ama Skolyoz'un en iyi ve en etkili tedavisi yüzmektir.

Görünürde bir şey yok röntgen çektireceksin ama varsa endişelenecek kadar olmadığını söyleyebilirim bekletme direk doktora git bir yaştan sonra korse falanda kar etmiyor bak sana tavsiyem sabah doktora git röntgen 1 saniyelik iş zaten baksınlar. Bu meret öldürmez süründürür. Ve ilerleyen bir şey 10 iken 20 olur bir bakmışsın 50 derece olmuş.
Sanki sol omuz biraz daha aşağıda gibi. Buradan net bir şey söyleyemeyiz. Eğer net bir cevap arıyorsan, Ortopedi doktoruna gitmelisin. Orada film çekerler, her şey ortaya çıkar. Eğer Skolyoz var ise doktor sana dereceni de söyler. Ama Skolyoz'un en iyi ve en etkili tedavisi yüzmektir.
Skolyozun tek tedavisi ameliyat ve medikal platinlerdir, sadece ergenlik çağındaysanız az bir şey varsa düzelmeye yardımcı olur o başka mevzu ve sırt kaslarını güçlendirmek ilerlemesini engeller ve ağrı yapmamasına karşı etkili olur.

Görünürde bir şey yok röntgen çektireceksin ama varsa endişelenecek kadar olmadığını söyleyebilirim bekletme direk doktora git bir yaştan sonra korse falanda kar etmiyor bak sana tavsiyem sabah doktora git röntgen 1 saniyelik iş zaten baksınlar. Bu meret öldürmez süründürür. Ve ilerleyen bir şey 10 iken 20 olur bir bakmışsın 50 derece olmuş.

Skolyozun tek tedavisi ameliyat ve medikal platinlerdir, sadece ergenlik çağındaysanız az bir şey varsa düzelmeye yardımcı olur o başka mevzu ve sırt kaslarını güçlendirmek ilerlemesini engeller ve ağrı yapmamasına karşı etkili olur.
Bende 11 derece skolyoz var şu ana kadar hiç sıkıntısını görmedim, sanırım spor yaptığım için.

İki omuzumda eşit derecede aynın karşısında defalarca baktım. Dengesizlik yok ve önceden doktora gittiğimde beni eğip omurgama eliyle göz gezdirdi ve sadece duruşumda problem olduğunu söyledi. Omurgada eğrlik diye bir şeyden bahsetmedi. Duruşunu düzeltmeliyiz demişti ve bana kamburluk korsesi verdi.
Eğer İstanbul’daysanız sizi Skolyoz üzerine çalışmalar yapan bir FTR hekimine yönlendirebilirim.
Maalasef İstanbul'da değilim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı