Bendeki değeri çok büyük dediğiniz müzik var mı?

Selahattin Özdemir-Hem yaratıyorsun hem unutuyorsun
Selahattin Özdemir-Aşkımıza İhanetin Var
Müslüm Gürses-Usta
İbrahim Tatlıses-Ben her gece sarhoşum
Ferdi Tayfur-İçim yanar
Neşet Ertaş-Karadır bu bahtım kara
Neşet Ertaş-Haydar haydar

Öyle uzatmayacağım listeyi, tek bir tane var zaten.

Sagopa Kajmer - Yirmi Dört

Öyle her zaman dinlemem. Her zaman dinlemem ki bir anlamı olsun. Çok özel hissettiğim zamanlarda açarım ve hayatı sorgularım. Dinlediğim tarihi ve saati hemen oraya not alırım. Bir sonraki dinlediğimde açar o tarihe bakarım, aradan ne kadar yirmi dört geçmiş diye. Hayattan kaç tane yirmi dört eksildiyse o kadar anlamı büyür bu şarkının gözümde. Tarihi güncellerim ve yeni yirmi dörtleri beklerim.

Öyle uzatmayacağım listeyi, tek bir tane var zaten.

Sagopa Kajmer - Yirmi Dört

Öyle her zaman dinlemem. Her zaman dinlemem ki bir anlamı olsun. Çok özel hissettiğim zamanlarda açarım ve hayatı sorgularım. Dinlediğim tarihi ve saati hemen oraya not alırım. Bir sonraki dinlediğimde açar o tarihe bakarım, aradan ne kadar yirmi dört geçmiş diye. Hayattan kaç tane yirmi dört eksildiyse o kadar anlamı büyür bu şarkının gözümde. Tarihi güncellerim ve yeni yirmi dörtleri beklerim.
Yazınız o kadar hoşuma gitti ki. Bir Pesimistin Gözyaşları ve 24'ün üzerinden geçen her yirmi dört bu şarkıyı dinlerkenki gözyaşlarıma yenisini ekler. Aynı sizin de dediğiniz gibi özel zamanlarda açılması lazım. Şu anda açamıyorum ama ne kadar yirmi dört geçerse bu şarkı da kalbimde o kadar derin bir yere kazınacak.

Ama 2003 vokal versiyonu olacak. 2019 versiyonunu dinlerken o duyguyu vermiyor.

Bugün dedemi kaybettim. Hayat bu şarkıyı bir kez daha açtırdı 😞

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Müslüm Gürses-Haberimiz Yok,Gitme,Ben Senin Kulun Muyum,Bir Kadın Tanıdım,Aklı Yok
Bergen-Sabır Ver,Suçlu,Tövbe,Bir Ümit Ver
Esengül-Uçup Giden Gençliğime,Sevdiğimin Kurbanıyım,Sen Mutlu Ettin Beni
Mine Koşan-Mutluluk Diye Diye,Sen İstemedin,Ne Çıkar

Geri
Yukarı