Benim yaptığım "düzeltme" ceza alıyor, başka birinin yaptığı "kışkırtma" ceza olmuyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ecmel

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
3
Daha fazla  
Meslek
Front-End Developer
Arkadaşlar, ben bu olayı anlamıyorum. Bende mi hata var yoksa cezalar acaba gerekenlere uygulanmıyor mu?

Ben dün bir kişi "herkes" yazdığı için ona düzeltmesi için söylediğim için 1 saat ceza alıyorum. Bugün bir arkadaş konuda, konu içindeki 7-8 kişiye kışkırtma mesajları yolluyor ve konuyu baltalıyor, ceza almıyor. 4 tane rapor attım. Yapılan tek şey, gelip mesajlar silinip konu kilitlendi.

Bu adamın benden ne üstünlüğü var? Ben sadece bir hatayı belirtiğim için ceza yiyorum, hadi neyse. Kurallarda yazıyor, ben insanlık yapıp sevdiğim bir hoca ceza almasın diye ceza yedim. Onu geçiyorum da, bu kışkırtma yapan adam niye ceza almıyor?

Bu konuya bir yöneticinin açıklama yapmasını cidden istiyorum. Son bir haftadır forumda cezaların düzgünce uygulandığını düşünmüyorum. Bu konuyu açmanızı da rica ediyorum. Sonuç olarak düşünce özgürlüğü ve eleştiri diye bir şey var.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Hatalar için rapor sistemini kullanmanız yeterlidir. Kural 26'ya göz atabilirsiniz.
Rapor sistemini kullandığım halde gelinip sadece mesajlar silindi. Kışkırtma yapmanın cezası mesaj silinmesi ise herkes birbirini kışkırtır. 4 kere bir de 1 kere olsa hadi neyse diyeceğim. Neden ceza almıyor bu arkadaş?

Ciddi bir açıklaması var mı bu olayın?

Benim niyetim aldığım ceza değil onu çoktan geçtim. Pişman da değilim. İnsanlara yardımcı olan bir hocam sırf bir harf yüzünden ceza alması yerine ben alayım daha iyi.

Bu arkadaş niye almadı onun açıklamasını rica ediyorum sizlerden.

İki olay birbirinden alakasız olmalı. Bahsettiğiniz raporları hangi konu için göndermiştiniz?

Technopat Sosyal'de karar merci, bizleriz. Uyarı alması gerektiyse almıştır, alması gerekmediyse sözlü uyarı da geçilmiş olabilir. Yine de sizin için tekrar kontrol edelim. Konunun linkini paylaşırsanız.

Bu konuda "kutaxzed" adlı arkadaş. Mesajları silindi lakin sizin yetkiniz silinenleri görmeye yeter bakabilirsiniz. Eğer cidden bu arkadaş ceza almıyorsa yaptıklarından dolayı herkes böyle yapıp forumu karıştırır.

Bu durum cezalık bir durum bakınca fark ederseniz zaten. Buna ceza vermeyen Mod'un da ben ceza almasını talep ediyorum. 4 tane raporuma "hiç bir şey yok" gibi bir cevap veriyor arkadaş. Görevini sevmiyorsa yapmayabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı