BENQ 21.5" GW2270 vs Asus VP228DE 21.5

DVI ile HDMI arasında sadece ses farkı var. Birinde VGA var diğerinde ise DVI ama bunun dışında diğer farklılıklarda var. Oyun içinde kullanacağım. Diğer işlerde'de hangisini tercih etmeliyim?.

Oyun için ise gecikme değerleri daha düşük monitör tercih edebilirsiniz, fakat 2 si arasında kararsız kaldıysanız BENQ daha iyi bir seçenek gibi gözüküyor.

Oyun için ise gecikme değerleri daha düşük monitör tercih edebilirsiniz, fakat 2 si arasında kararsız kaldıysanız BENQ daha iyi bir seçenek gibi gözüküyor.
Anladım zaten ilerde gerçek bir oyuncu bilgisayarı toplayacağım. Bunu o güne kadar idarelik olarak alıyorum. Asus IPS panel kullanınca bildiğiniz gibi IPS çok canlı renkler veriyor. Bu yüzden bir sorayım dedim. Ama onda'da VGA çıkışı mevcut.

BenQ iyi bir seçenek olabilir. Bildiğim kadarıyla 4ms monitör. (2470H versiyonu bende var.) Ancak renk konusunda IPS kadar iyi değil. Renklerle çok işiniz yoksa BenQ öneririm ben de.

BenQ iyi bir seçenek olabilir. Bildiğim kadarıyla 4ms monitör. (2470H versiyonu bende var.) Ancak renk konusunda IPS kadar iyi değil. Renklerle çok işiniz yoksa BenQ öneririm ben de.

Hocam Oyun oynarken renk benim için önemlidir. Oyundaki rengi soluk bir şekilde görmek istemem ama ASUS monitörü alırsam ve VGA çıkışını kullanırsam DVI göre kayıp yaşarmıyım bayağı?
Şu an BenQ kullanıcısı olarak diğer monitörlere göre rengi iyi veriyor'mu?. bu seğmentteki monitörlere göre. Çok kötümü yani?

VGA ile DVI arasında dağlar kadar fark var. VGA analog, DVI dijital. Ekran kartın dijital veriyi analoğa çevirip verir VGA monitör kullanırsan. Veri kaybı yaşatır, titreme, gecikmeler meydana gelebilir ki bu şekilde oyun oynarsan çıldırırsın :D DVI veya HDMI monitörlere bak ilk başta.

Ben 2470H versiyonunu yardımcı monitör olarak kullanıyorum ama oyunlarda test ettiğim kadarıyla gayet iyi bir görüntü veriyor. (PUBG ve Battlefield 1' de denedim.). Renk istiyorsan IPS monitörlere bak. Ancak gecikme sürelerine dikkat et. Kısaca BenQ'nun bu iki modeli oyuncu monitörü değil ancak casual gamer denilen biriyseniz (benim gibi) her şekil sizi tatmin eder.

VGA ile DVI arasında dağlar kadar fark var. VGA analog, DVI dijital. Ekran kartın dijital veriyi analoğa çevirip verir VGA monitör kullanırsan. Veri kaybı yaşatır, titreme, gecikmeler meydana gelebilir ki bu şekilde oyun oynarsan çıldırırsın :D DVI veya HDMI monitörlere bak ilk başta.

Ben 2470H versiyonunu yardımcı monitör olarak kullanıyorum ama oyunlarda test ettiğim kadarıyla gayet iyi bir görüntü veriyor. (PUBG ve Battlefield 1' de denedim.). Renk istiyorsan IPS monitörlere bak. Ancak gecikme sürelerine dikkat et. Kısaca BenQ'nun bu iki modeli oyuncu monitörü değil ancak casual gamer denilen biriyseniz (benim gibi) her şekil sizi tatmin eder.

Anladım hocam teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Anlaşılan BenQ alacağım altın uçlu kaliteli bir DVI kablo kullanacağım zaten. Asıl bilgisayarı 2018 yılında toplayacağım min bütçe 10.000 Tl den başlayacak ;) 2018 de alacağım monitör asus rog swift modellerinden biri olacak. Asus zaten kaliteli marka alırken tepkime süresi kullandığı panel g sync ve 144hz olmasına dikkat ederek alacağım. Bunu o zamana kadar idarelik alacağım zaten. Çevirici zaten veri kaybı yaşatıyordu direk vga çıkışına takacaktım ama dvi ile arasında evet fark var BenQ da karar kaldık bakalım.

@necromyhT
Hocam birde bunun H versiyonunda yani GW2270H'da dahili hoparlör yok ama HDMI çıkışı var
Sanırım ben bu monitör'den HDMI kablosu taksam bile ses alamiyacağım?.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı