BenQ RL2455HM 24" 1ms vs Asus VX238H 23" 1ms

ozguc0808

Hectopat
Daha fazla  
Fiyatları birbirine yakın. Biri 24" biri 23" kararsız kaldım. 2'si de 1MS bide :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen BenQ RL2455HM kullanıyorum, hayli memnunum. İlk geldiğinde renk dengesi pek yok, (RGB muhabbeti) ancak internet araştırmalarım sonucunda uygun hale getirdim. Sormak istediğin soru varsa cevaplarım.

Oyun oynadığım kadar photoshop da kullanıyorum iş gereği acaba renk sıkıntısı yaşarmıyım panel sıkıntısı yani IPS LED farkı ?

Renkler kesinlikle IPS panelde çok daha gerçekçi, canlı. Bu konuda hem gecikme süresinin düşük olması hemde IPS panel olması sebebiyle Viewsonic VX2263Smhl-W öneriyorum. Technopat ekibi de bu monitörü kullanıyor ara sıra testlerde. Vatan Bilgisayar 'ın taksit seçenekleri bana uysaydı hiç düşünmeden bu monitörü alırdım çünkü hemen hemen hiçbirimiz profesyonel oyuncu değiliz, Viewsonic monitörün gecikme süresi 2ms. Piyasada ki benim bildiğim hiçbir IPS panel monitörün 2ms gibi düşük bir gecikme süresi yok. Dediğim gibi hiçbirimiz profesyonel oyuncu değiliz ve 2ms ile 1ms gecikme süresi arasında ki farkı kesinlikle anlayamayacağımız kanaatindeyim. Görüşlerim bu şekilde.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı