BenQ RL2455HM Monitör Nasıldır?

Lawyer23

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda toplayacağım sistemde bu monitörü almak istiyorum. Bunun dışında alternatif olarak ASUS VN247H modelini düşünüyordum, okuduğum birçok şikayetten sonra vazgeçtim. Bu monitörde karar kıldım ama düşüncelerinizi öğrenmek isterim. Panel kalitesi, renkleri, oyun performansı konusunda bu fiyattaki rakiplerine göre nasıldır? Kullanım amacım daha çok oyun oynamak, arada da film dizi izlemek.
BenQ RL2455HM 24" 1ms (Analog+DVI+2xHDMI+Hoparlör) Full HD Fiyatı

60 HZ'de en iyi oyuncu monitörü olduğuınu düşünüyorum. Kullanıcıya renk seçenekleri bakımından çok fazla seçenek sunuyor. Fakat salt oyun performansından ziyade genel kullanım amaçlı bir monitör arıyorsanız IPS panellere bakmanızda fayda var.

Aoc 23" i2369V Geniş Ekran Led ips Monitör - Vatan Bilgisayar

60 HZ'de en iyi oyuncu monitörü olduğuınu düşünüyorum. Kullanıcıya renk seçenekleri bakımından çok fazla seçenek sunuyor. Fakat salt oyun performansından ziyade genel kullanım amaçlı bir monitör arıyorsanız IPS panellere bakmanızda fayda var.

Aoc 23" i2369V Geniş Ekran Led ips Monitör - Vatan Bilgisayar
Gönül ister ki tabi IPS alalım renkler daha canlı daha hoş gözüksün. Ama dediğim gibi ağırlıklı olarak oyun oynayacağım için tepki süresi önemli. Viewsonic'in IPS 2ms monitörü var ama bir türlü ısınamadım ona aklıma yatmadı. Kullanıcılardan da ghosting yaşayanlar olduğunu duydum. BENQ genel kullanımda da (film,dizi) çok üzmez diye düşünüyorum ama, ne dersiniz? Kullanan arkadaşlar da yorumlarını esirgemezse çok sevinirim.

Oyun deneyimi açısından BenQ RL2455HM kesinlikle tartışmasız çok iyi bir monitör. Yabancı forumlarda uzun süreli internet deneyiminde, sayfalardaki beyazlığın gözü yorduğundan bahsetmişler. Fakat kişiden kişiye değişen bir olay bu. Sizi hiç yormayabilir belkide.

Oyun önceliğiniz ise arada film izlerim diyorsanız alın. Film-İnternet kullanımı önceliğiniz ise IPS paneller daha mantıklı olacaktır.

Oyun deneyimi açısından BenQ RL2455HM kesinlikle tartışmasız çok iyi bir monitör. Yabancı forumlarda uzun süreli internet deneyiminde, sayfalardaki beyazlığın gözü yorduğundan bahsetmişler. Fakat kişiden kişiye değişen bir olay bu. Sizi hiç yormayabilir belkide.

Oyun önceliğiniz ise arada film izlerim diyorsanız alın. Film-İnternet kullanımı önceliğiniz ise IPS paneller daha mantıklı olacaktır.
Çok teşekkür ederim görüşleriniz, yardımlarınız için. Olumsuz bir eleştiri almazsam tercihim şuan BenQ yönünde oyun performansı benim için daha ön planda çünkü. Merak ettim beyazlık yoruyor derken, beyazı iyi verdiğinden dolayı mı öyle bir şeyden bahsetmişler? TN panel olduğu için hafif kırık beyaz verdiğini düşünüyorum ben ama, neden yoruyormuş ki? IPS monitörler daha beyazı beyaz gibi veriyor genelde.

g.JPG

Resimde görebileceğiniz üzere panel, oyunlardaki karanlık noktalardaki görüntüyü iyileştirmek için Black eQualizer teknolojisini kullanıyor. Oyunlarda çok işimize yarayan bu özellik tahmin edebileceğiniz üzere uzun süreli internet kullanımında göz yorabiliyor. İsteğe bağlı olarak panel üzerindeki ayarlardan kendinize en uygun ayarı seçebiliyorsunuz.
Önceki mesajımda bahsettiğim gibi, göz yorulması tamamen kişisel bir algıdır. Sizin gözünüzü yormayan bir ekran başkasını rahatsız edecek seviyede yorabilir.

Eki Görüntüle 77664

Resimde görebileceğiniz üzere panel, oyunlardaki karanlık noktalardaki görüntüyü iyileştirmek için Black eQualizer teknolojisini kullanıyor. Oyunlarda çok işimize yarayan bu özellik tahmin edebileceğiniz üzere uzun süreli internet kullanımında göz yorabiliyor. İsteğe bağlı olarak panel üzerindeki ayarlardan kendinize en uygun ayarı seçebiliyorsunuz.
Önceki mesajımda bahsettiğim gibi, göz yorulması tamamen kişisel bir algıdır. Sizin gözünüzü yormayan bir ekran başkasını rahatsız edecek seviyede yorabilir.
Anladım, evet duymuştum bu özelliği. Açma kapatma opsiyonunu bize veriyorsa monitör oyun oynarken açıp normalde kapatmak mantıklı olabilir o zaman.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı