BenQ XL2411Z vs ASUS VG248QE

Hangi monitörü almalıyım?

• BenQ XL2411Z

Oy: 3 75,0%
  • ASUS VG248QE

Oy: 1 25,0%

• Oy verenlerin toplamı
    4

SecretPant

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda monitör alacağım fakat bu ikisi arasında kaldım, biri estetik birisi ise rekabetçi oyunlarda akıcılık ve performans veriyor. Fiyatları tamamen aynı. Görünüş olarakta Asus daha iyi gibi fakat aşırı kararsızım. BenQ'nun kendi programı var Asus'un yok, BenQ daha parlak ama Asus'ta oyunlar daha güzel gözüküyor. Ben rekabetçi olarak çokça Rainbow: Six Siege, Dota 2 ve rekabetçi sayılmaz ama Osu! oynayan birisiyim. Onun dışında çoğunlukla Rise of the Tomb Raider, Dying Light veya Witcher 3 tarzında estetiğe önem veren oyunları da oynarım. Sizce estetiğe mi önem vermeliyim yoksa performansa mı? Bunlar dışında monitör önerileriniz var mı? Estetiğe önem verirsem 2K'yı mı tercih etmeliyim? 144 Hz bir monitörde oyunları 60 FPS oynarsam oyun içi yırtılmalar olabileceğini duydum. Bu gerçekten çok fark ettiriyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer monitörün FreeSync ya da G-Sync özelliği yoksa her türlü oyunlarda yırtılmalar oluşur. Performans olarak da ikisi de 144Hz ve 1MS değerlerine sahip. Yani Benq modelin işlevsel açıdan diğerine göre büyük bir artısı yok. İçine hangisi sindiyse onu al. İkisi de sıkıntı yaratmaz. Kullanacağın ekran kartı nedir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı