BenQ XL2420Z Monitör Hz Problemi

Ozan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Finans
Arkadaşlar merhabalar. Daha önce açtığım konuda BenQ XL2720z monitör almak istediğimi belirtmiştim. Fikir değiştirip XL2420Z olan modelini satın almış bulunmaktayım. Bir kaç sorunum var ne yaptıysam değiştiremedim. Monitörü ilk bağladığımda ayarlardan 144 hz ekran yenileme hızını aktif edebilmiştim 1080p çözünürlükte.

Fakat şimdi yapamıyorum, hata veriyor (Out of Rage yazıyor ekranın sağında). Çözünürlüğü bir düşüreyim dedim 1600x900 çözünürlüğe aldım. O zaman 144 hz aktif oluyor sorunsuz şekilde. Ne hikmetse, full hd çözünürlükte bu sorun oluştu. Fakat 60-100-120 hz yapınca sorun olmuyor 1080p'de. Sadece 144 hz problemli.

Oyunlarda da aynı şekilde 1920x1080p çözünürlüğe alıp 144 hz yapınca yine olmuyor. Sorunsuz şekilde hz ayarlarını değiştirebilirken, şimdi durduk yere neden böyle bir problem yaşıyorum anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Monitörle birlikte gönderilen kablo Dual Link DVI. Ekran kartım güncel. Dün 144 hz olurken, bugün olmaması şaşırtıcı ve ilginç. Ekran kartından herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu acaba ? Tamam, bir daha ki sefere doğru etiketleyeceğim :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı