BenQ Zowie 24 XL2411k alınır mı?

FlexinVL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, rekabetçi, FPS tarzı oyunlar oynadığım için bana daha iyi bir monitör lazım ve BenQ Zowie 24 XL2411k 144Hz'i buldum sizce alınır mı avantajları ve dezavantajları sizce nedir? Gamers arena'dan indirimli olarak almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Kobe, :)

XL2411K şu an 144hz monitörlerimiz arasındaki FPS oyunları için en güncel modelimiz. Valorant ve CS:GO gibi FPS oyunlarına özel üretilmiş teknolojiler bulundurmaktadır.

Color Vibrance ve Black eQualizer ile monitörün renk optimizasyonunu yaparak harita ve oyuncu karakterleri arasındaki kontrastı artırabilir, böylelikle rakipleri haritada çok daha net seçebilirsin. Aynı şekilde Black eQualizer özelliği de monitör parlaklığını ekstra artırmana gerek kalmadan haritadaki karanlık alanların detaylarını açığa çıkararak rakiplerini karanlık bölgelerde çok daha kolay görmeni sağlayacaktır.

Bununla birlikte bizim en önemli özelliklerimizden biri olan DyAc de hızlı ekran hareketlerinde oluşan bulanıklığı en aza indirebiliyoruz. Özellikle Jett, Raze gibi haritada çok hızlı hareket eden karakterler ve bu karakterleri takip edebilmek için mouse'la yaptığın sert hareketler oyun içerisinde normal monitörlerde bulanıklığa neden olacaktır. DyAc ile CRT monitörlerin netlik performansını simüle ederek bu oluşan bulanıklığı en aza indiriyoruz.

Aşağıda paylaşacağımız linkte DyAc ve DyAc olmayan monitörlerin bulanıklık performansına ve DyAc'in nasıl çalıştığına dair ayrıntılı bilgi bulabilirsin;

Geri
Yukarı