BenQ Zowie XL2411P alınır mı?

FPS oyunları için o fiyata alabileceğin en iyi monitör bence. Ben de kullanıyorum. 240 da olduğu için ikinci monitör olarak kullanıyorum ama :D

"Renk kalitesi olarak tatmin edici değil" demek çok garip. Çünkü TN panellerin hiçbiri zaten renk olarak tatmin etmez. Renk için farklı panellere gitmen lazım arkadaş doğru demiş. Renk olarak 24G2U daha tatmin edici ama 24G2U da 5MS GtG ve 1ms MPRT var.

Fps oyunları için GtG önemli yüksek Hzler için. O yüzden 24G2U'yu geç.

Gerçekten renk istiyorsan zaten 10bit renk IPS monitörlere odaklanman lazım ki onlar da 4K'dan falan başlıyor 2K falan olanları. 1080P için IPS alma yani yazık. Yüksek çözünürlük olmadan sırf rengin pek bi ehemmiyeti yok bana göre.

Şöyle detaylı anlatayım. Arkadaşın "RENGİ DAHA İYİ" diye eklediği monitörler ve XL2411P'yi karşılaştırayım sana;

1 - 3 monitör de farklı panel VA - IGZO - TN

FPS oyunları için VA ve IPS kullanılmaz, nedenini aşağıda görücez.

2 - 3 monitör de 8 bit. Renk potansiyelleri aynı yani.

3 - Renk olarak C24G1 ve XL2411 neredeyse kafa kafaya sRGB 99 ve 96. 24G2U daha iyi burada ama yani CS:GO oynarken rakibin kaskının renginin kaç ton yeşil olduğunun sana ne faydası var?

4 - Gelelim zurnanın zırt dediği yere, tepki süresi

C24G1 = 8ms Inputlag MPRT 1MS. VA panel TN'e göre yavaş bi panel GtG konusunda. GtG değerini vermemişler. Veremezler keza 1ms diye satmaları lazım. MPRT başka bişi GtG başka bişi aşağıda açıklayacağım.

24G2U = Yine aynı şekilde MPRT 1MS üstteki modelden ortalama tepki süresi daha da yavaş. Renkleri daha iyi çünkü panel ona göre modifiye edilmiş.

XL2411P 1ms GtG. Sanırım başka kaynaklardan bildiğim kadarı ile 4ms civarı da MPRT'si olması lazım.

Şimdi MPRT Moving Picture Response Time, GtG Grey to Gret Response time demek. İkisi çok farklı değerler.

FPS oynuyorsan, yüksek hz monitörlerde bulanıklık ve ghosting istemiyorsan GtG önemli.
Daha ortalama HZ'lerde renk ve görüntü kalitesinin önem kazandığı oyunlarda da MPRT önemli keza FPS düşük olduğundan zaten senkronizasyon sıkıntısı bulanıklık falan pek yaşamazsın.

Bu noktada oyuncularda yüksek hz düşük ms iyidir algısı olduğu için MPRT 1ms olsa da 1ms yazıyor firmalar. Doğru 1ms ama MPRT 1ms. 144+hz için pek iyi bir şey değil MPRT1ms olması, daha doğrusu GtG daha önemli MPRT de önemli ama GtG'ye bakmak lazım. Metre ve kilo gibi düşün. İkisi de bir ölçüm birimi ama farklı şeyleri ölçmeye yarıyor. Yani bir odun parçası 2 metre olabilir ama bu 2 kilo edecek manasına gelmez. Senin 2 metrelik bir merdiven yapmak için 2 metre bir oduna ihtiyacın vardır. Burada AOC'nin yaptığı 2 Kilo bir odunu, sana 2 metre diyerek vermek. Ha eğer ağırlığa ihtiyacın varsa da 2 kiloyu al tabi.

Yani bu örnekte. Eğer Casual oyunlar oynayacaksan, 60 - 100 fps'i geçmeyen RPG falan oynayacaksan 24G2U daha iyi bir tercih. Ha FPS oyunları oynayacaksan 144Hz 1ms GtG bir monitör arıyorsan XL2411P.

Monitör alırken bunlara dikkat etmek lazım. Her 144Hz 1ms aynı performansı vermez. Her monitör de aynı renk performansını vermez. Önemli olan senin ne için kullanacağın.

XL2411k almayı planlıyorum ama ölü pixelden korkuyorum.
Böyle bir durumda olsanız bana ne önerirsiniz?
N11 desteğe bağlandım bana dedikleri değişim ve iade için firma onayı veya mağaza onayı lazım.
Amazonu aradım ürünü amazon satmadığı için keza bu geçerli.
Direk cihazı alıp beğenmessem iade edebileceğim bir mecra yok mu?

Ürünü aldım ama ölü pixeli söylemeden ben memnun klamadım diye iade edemezmiyim. 14 gün iade süresi var ama bu ölü pixeli sanırım hiç dile getirmemek lazım

Su an bu ürün hepsiburadada satıcı hepsiburada var. Farklı satıcısı da var hepsiburadada. N11 gittigidiyor Amazıon gibi sitelerde de var.

Siz olsanız nasıl bir yol izlersiniz? lütfen bana yardımcı olun sorunsuz bir panel almak istiyorum.
Acaba ölü pixeli dillendirmeden beğenmedim diyip iade edemezmiyiz bir sorunda hocam

Son düzenleme:
Bugün yarın max 1700tl ile bütçe ile monitör almak istiyorum. Sadece csgo, valo ve lol oynuyorum. LG 24GL650-B, Acer XF240QS, HP 24X 5ZU98AA, BenQ Zowie XL2411P arasında kaldım hangisini almalıyım? Teşekkürler.

merhaba

BenQ Zowie XL2411P ile​

ASUS VG248QG arasinda kaldim asustaki g-sync freesync gibi özelllikerin olmasi sanki daha alinabilir kılıyor . önerilerede acigim 2000tl ye kadar 144hz 1ms genelde csgo dota2 film dizi izlerim baska oyun oynamam hatta işimi görcekse Acer EG220QP de alabilirim​

G-Sync ve FreeSync eğer 144hz stabil verebilen bir bilgisayarın varsa çok da gerekmeyen teknolojiler keza vertical sync teknolojileri adı üstünde senkronizasyon yapar. Senkronizasyon ne demek biri hızlı biri yavaş olan iki değeri ortada birleştirmek demek. Bunun için de bi tarafın yavaşlaması gerekiyor değil mi :)

Yani CS:GO oynayan hiçbir oyuncu rekabetçi seviyede Sync kullanmaz. Hiçbir turnuvada da kullanılmaz zaten. Lakin sistemin kötüyse sabit 144fps alamıyorsan o zaman işe yarar ama input lag koymak gibi monitörü yavaşlatacaktır.

Asus donanım markası abi. Yani Benq ile kıyaslanmaz. Güzel modelleri var tabi de VG248QS onlardan biri değil.
EG220QP'de 21 inç bildiğim kadarı ile. Küçük gelir çok. XL2411P'den yürü bence.
XL2411k almayı planlıyorum ama ölü pixelden korkuyorum.
Böyle bir durumda olsanız bana ne önerirsiniz?
N11 desteğe bağlandım bana dedikleri değişim ve iade için firma onayı veya mağaza onayı lazım.
Amazonu aradım ürünü amazon satmadığı için keza bu geçerli.
Direk cihazı alıp beğenmessem iade edebileceğim bir mecra yok mu?

Ürünü aldım ama ölü pixeli söylemeden ben memnun klamadım diye iade edemezmiyim. 14 gün iade süresi var ama bu ölü pixeli sanırım hiç dile getirmemek lazım

Su an bu ürün hepsiburadada satıcı hepsiburada var. Farklı satıcısı da var hepsiburadada. N11 gittigidiyor Amazıon gibi sitelerde de var.

Siz olsanız nasıl bir yol izlersiniz? lütfen bana yardımcı olun sorunsuz bir panel almak istiyorum.
Acaba ölü pixeli dillendirmeden beğenmedim diyip iade edemezmiyiz bir sorunda hocam

Şöyle ki, normalde ISO standartlarında 3'ten aşağı ölü piksellerde markalar değişiklik yapmak zorunda değil. Çünkü panel teknolojisi biraz sıkıntılı bir teknoloji. Markanın elinde değil pek ölü piksel durumu. Loto gibi biraz. Dünyada bu şekilde işliyor, lakin Türkiye'de bir avantaj var, 1 2 adet de olsa Tüketici hakem heyetine gidersen çok büyük ihtimalle haklı çıkıyorsun ve o zaman değiştirmek zorunda kalıyorlar.

Benq şikayet.com a falan baktığında en az ölü piksel şikayeti olan markalardan biri. Monitör markası çünkü, yani üretim konusunda da, sonraki optimizasyon konusunda da iyiler baya.

14gün iade hakkı olan yerlerden alırsan ölü piksel'den bahsetme eğer 4 5 tane değilse, direkt iade et. Farklı bir yerden almayı dene.

Bugün yarın max 1700tl ile bütçe ile monitör almak istiyorum. Sadece csgo, valo ve lol oynuyorum. LG 24GL650-B, Acer XF240QS, HP 24X 5ZU98AA, BenQ Zowie XL2411P arasında kaldım hangisini almalıyım? Teşekkürler.

CS:GO ve Valorant cümlesi geçiyorsa monitör sorusunda, tek doğru cevap Zowie :)

G-Sync ve FreeSync eğer 144hz stabil verebilen bir bilgisayarın varsa çok da gerekmeyen teknolojiler keza vertical sync teknolojileri adı üstünde senkronizasyon yapar. Senkronizasyon ne demek biri hızlı biri yavaş olan iki değeri ortada birleştirmek demek. Bunun için de bi tarafın yavaşlaması gerekiyor değil mi :)

Yani CS:GO oynayan hiçbir oyuncu rekabetçi seviyede Sync kullanmaz. Hiçbir turnuvada da kullanılmaz zaten. Lakin sistemin kötüyse sabit 144fps alamıyorsan o zaman işe yarar ama input lag koymak gibi monitörü yavaşlatacaktır.

Asus donanım markası abi. Yani Benq ile kıyaslanmaz. Güzel modelleri var tabi de VG248QS onlardan biri değil.

Şöyle ki, normalde ISO standartlarında 3'ten aşağı ölü piksellerde markalar değişiklik yapmak zorunda değil. Çünkü panel teknolojisi biraz sıkıntılı bir teknoloji. Markanın elinde değil pek ölü piksel durumu. Loto gibi biraz. Dünyada bu şekilde işliyor, lakin Türkiye'de bir avantaj var, 1 2 adet de olsa Tüketici hakem heyetine gidersen çok büyük ihtimalle haklı çıkıyorsun ve o zaman değiştirmek zorunda kalıyorlar.

Benq şikayet.com a falan baktığında en az ölü piksel şikayeti olan markalardan biri. Monitör markası çünkü, yani üretim konusunda da, sonraki optimizasyon konusunda da iyiler baya.

14gün iade hakkı olan yerlerden alırsan ölü piksel'den bahsetme eğer 4 5 tane değilse, direkt iade et. Farklı bir yerden almayı dene.

Kral sen yine de o fiyat bandında monitör önerebilir misin? Belki daha güçlü oyunlar için freesync açmak gerekebilir çünkü... 2017 model BenQ'da arafta bırakıyor beni...

merhaba

BenQ Zowie XL2411P ile​

ASUS VG248QG arasinda kaldim asustaki g-sync freesync gibi özelllikerin olmasi sanki daha alinabilir kılıyor . önerilerede acigim 2000tl ye kadar 144hz 1ms genelde csgo dota2 film dizi izlerim baska oyun oynamam hatta işimi görcekse Acer EG220QP de alabilirim​

Sadece Dota 2için, en iyi 144 hz monitör ne önerirsin ?

4790 işlemci
2x8 16 gb 1600 mhz ram
Sapphire Rx 570 4 GB Nitro+

Sadece Dota 2için, en iyi 144 hz monitör ne önerirsin ?

4790 işlemci
2x8 16 gb 1600 mhz ram
Sapphire Rx 570 4 GB Nitro+

Dota'da motion blur düşük olması çok önemli keza durmadan haritada fırfır geziniyorsunuz. Ayrıca stutter step ve juke falan yaparken de hızlı ekran hareketleri oluyor. Bu noktada TN panel yine diğer panel tiplerini ezer.

XL2411P işini rahat rahat görür sırf panel kalitesiyle. Color Vibrance ve Black Equalizer özelliklerini kurcalamadan bile kullanırsın mis gibi.
Kral sen yine de o fiyat bandında monitör önerebilir misin? Belki daha güçlü oyunlar için freesync açmak gerekebilir çünkü... 2017 model BenQ'da arafta bırakıyor beni...
Dostum bütçen çok düşük. Yani XL2411K seçebilirsin eğer çok güncel bir monitör istiyorsan.

Eğer maks bütçen buysa Acer KG 241QS tavsiye edebilirim. Giriş seviyesi tüm monitörler arasında bi tık iyi keza paneli kaliteli o fiyata göre.

tavsiyeniz üzere BenQ Zowie XL2411P monitör sipariş vermiştim 2 sorun var
1.si Dp kablo ile bağlayinca bilgisayar acık iken monitörü acarsam 3 kere usb cıkarildi sesi geliyor ( ilk taktigimda 2+1 hoparlör iptal olmustu onu düzelttim onla alakalimi acaba)
2.si ssd var hızlı acilişta bios ekranı göstermeden windowns yükleme ekranında anca görüntü vermeye basliyor . ürünü garantiye göndermelimiyim?
ilk sorunu hoparlörden yapiyormus evet ama cözemedim neden sag altta ses acma yerinde monitörü kendi hoparlörü varmiş gibi simge si cıkıyor?

Son düzenleme:
tavsiyeniz üzere BenQ Zowie XL2411P monitör sipariş vermiştim 2 sorun var
1.si Dp kablo ile bağlayinca bilgisayar acık iken monitörü acarsam 3 kere usb cıkarildi sesi geliyor ( ilk taktigimda 2+1 hoparlör iptal olmustu onu düzelttim onla alakalimi acaba)
2.si ssd var hızlı acilişta bios ekranı göstermeden windowns yükleme ekranında anca görüntü vermeye basliyor . ürünü garantiye göndermelimiyim?
ilk sorunu hoparlörden yapiyormus evet ama cözemedim neden sag altta ses acma yerinde monitörü kendi hoparlörü varmiş gibi simge si cıkıyor?

Monitörü PC'yi açmadan önce çalıştırmayı denemişsindir diye düşünüyorum. Hızlı bilgisayarlarda bios ekranı yakalanamayabiliyor. Monitör açılana kadar geçebiliyor o süre. Lakin Monitörü önceden açmana rağmen gelmiyorsa bi göster servise istersen. Tedbirli olmakta fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı