Berkehan Çepni'nin profil fotoğrafının sırrı

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 286
Makaleler
42
Tarihler 21 Mart 2013'ü gösterdiğinde Berkehan Çepni, Technopat tarihine adını altın harflerle yazdıracak mesajlarını yazmaya başlamıştı. Ve bundan 2 gün sonra bir daha foruma giriş yapmamak üzere son yolculuğuna uğurlanmıştı. Fakat kendisinin profil fotoğrafı (benim de kullandığım fotoğraf) büyük bir gizem taşıyor.

Bu görsel 2022 yılında bazı güçler tarafından değiştirilerek şu anda da göreceğiniz mavi Technopat logosuna dönüştürüldü, öncesinde ise Yuri Shwedoff isimli sanatçının 2015 senesindeki "Shaman" isimli çalışması vardı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşler de burada ilginçleşiyor. Nasıl oluyor da 2015 yılında yapılmış bir görsel hesabına son kez 2013 yılında erişmiş bir üyenin profil fotoğrafı olabiliyor? Bakın burası önemli, ben 2021 yılının sonunda bu olayı ilk sorguladıktan birkaç ay sonra yine bazı güçler 2022 yılında bu görseli kaldırdılar. Kanıtlar;

29 Ekim 2020 tarihli ekran görüntüsü;

4 Mart 2021 tarihli ekran görüntüsü;

7 Kasın 2021 tarihli mesajım;

wew.jpg

Dikkat ettiyseniz tüm bu kaynaklarda Berkehan Çepni'nin profil fotoğrafı olarak "Shaman"ı kullandığını görüyoruz. Nisan 2022'de ise bu görselin yerinde yeller esiyor.

Buradan yönetime sesleniyorum, hangi büyük sırrı gizliyorsunuz? Berkehan Çepni 2015 yılında yaratılmış bir görseli 2013 yılında kullanmış bir zaman yolcusu mudur? Yoksa kullandığı görselin isminin "Shaman" olması ile beraber pisişik güçlere sahip birisi midir ve bize subliminal mesaj mı verilmektedir? Bu görsel 2022 senesinde neden ve hangi sebeplerle kaldırılmıştır? Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda bu sorulara cevap bekliyorum.

İyi güzel düşünmüşsün dostum da, 2020'de baktığımda da Berkehan'ın profil fotoğrafında Gravatar vardı. Muhtemelen snapshot alınırken hata olmuş. Ya da gerçekten garip şeyler var.

Hatırlayanlar bilir 2020'de bir ara Berkehan Çepni'nin profil fotoğrafını kullanmak moda olmuştu, 20-30 kişi dolanıyordu bu şekilde. Ben de o sene kayıt oldum buraya Gravatar olsaydı nereden bilecektim.

Bu da kanıtı.

Bunu biliyordum! Berkehan Çepni aslında gerçek değil, o Technopat'ın derin devletinde bilerek oluşturulmuş bir sanal gerçeklik kekosu.

Kesinlikle. Ayrıca Shaman isimli görselin kullanıldığı Goodbye isimli şarkının ilk nakaratında ölümden korkmamak (yani ban yemekten çekinmemek) yer alıyor. "Every day we live like the last time. No fear to die".

Şarkının genelinde ise isyankar bir hava hakim. Berkehan Çepni'nin mesajında da DX10 desteği verilmemesine karşı bir "isyan" vardı. Kendisi korkmadan mesajını yazıp "goodbye" demişti. Bunların hepsi tesadüf olabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hatırlayanlar bilir 2020'de bir ara berkehan çepni'nin profil fotoğrafını kullanmak moda olmuştu, 20-30 kişi dolanıyordu bu şekilde. Ben de o sene kayıt oldum buraya gravatar olsaydı nereden bilecektim.

Bu da kanıtı.

İşte şimdi tüm taşlar yerine oturdu, sen hem bir zaman yolcusu hem de Berkehan Çepnisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı