Berkin Elvan Kimdir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eylemin ne olduğunun bir önemi yok.

Bu cümleden ne kadar bilgisiz olduğunu anlıyorum. Sırf rant kasmak için ağaç kesmek ve kültür Merkezi'ni yıkmak, senin için bir şey ifade etmeyebilir fakat bu ülkenin kurucusunun heykeli hala baltalanıyorsa senin gibi zihniyetler yüzündendir.

Sen yatakta başını yastığa rahat koyabiliyorsan bedelini ödeyen birileri var.

Ben bunu inkar etmedim ki zaten. Rahat yaşayabilmemizin bedelini ödeyenler var fakat büyük önder Atatürk'ün heykelini dahi yıkmaya çalışan zihniyetin emrinde oldukları için tartışmaya açık bir konu olduğunu söylüyorum. Sallamadan önce iyi düşün, objektif düşün.

Dua etki Türkiye'deki polisler fransa polisinin sarı yelek protestosundaki yaptıklarını yapmamış.

Yapmaya da hakları yoktu zaten.

Olaylardan seneler sonra polisleri hükumetin kendisi bile savunmamış, eylemcilere saldıran polislerin malum cemaate bağlı olduklarını söylemiştir. Öyle ya da değil, polislerin yaptığının izahı yok. Çok kolay Vatan haini ilan ediliyoruz bu ülkede.

İnşallah şaka yapıyosundur. Amerika'da başkanlık protestosunda polis halkı dövünce, Fransa'da sarı yelek protestosunda polis halka gerçek mermi kullanırken ve kadınları döverken bir şey olmuyor. Türkiye'de olunca Vatan haini oluyorsunuz öyle mi?

Sen seni koruyan güvenlik kuvvetlerine hainlik yaparsan vatan haini olursun.
İlk cümlenize katılsam da buna katılmıyorum. Şu ana kadar gözümle gördüğüm polislerin hiçbiri düzgün bir iş yapmadı. Ne zaman ihtiyacım olsa ya aradığımda telefonu açmadılar ya yüzüme kapattılar ya da geleceğiz deyip gelmediler.
Mahallemde silahlı kavga oldu, 1 saat sonra geldiler. Vurulan adam hastaneye yürüyerek bile gidebilirdi o sürede.

İnşallah şaka yapıyosundur. Amerika'da başkanlık protestosunda polis halkı dövünce, Fransa'da sarı yelek protestosunda polis halka gerçek mermi kullanırken ve kadınları döverken birşey olmuyor. Türkiye'de olunca vatan haini oluyorsunuz öyle mi?
"Vatan haini" lafına getiren sendin sanırım bu konuyu, iyi düşün diyorum sana. Diğer ülkeleri hedef göstererek konuları saptırmaktan vazgeç de gerçekçi konuş.

Bu cümleden ne kadar cahil olduğunu anlıyorum. Sırf rant kasmak için ağaç kesmek ve Kültür Merkezi'ni yıkmak, senin için bir şey ifade etmeyebilir fakat bu ülkenin kurucusunun heykeli hala baltalanıyorsa senin gibi zihniyetler yüzündendir.

Ben bunu inkar etmedim ki zaten. Rahat yaşayabilmemizin bedelini ödeyenler var fakat büyük önder Atatürk'ün heykelini dahi yıkmaya çalışan zihniyetin emrinde oldukları için tartışmaya açık bir konu olduğunu söylüyorum. Sallamadan önce iyi düşün, objektif düşün.

Yapmaya da hakları yoktu zaten.
Polise düşmanlık yapıyorsan ona zarar veriyorsan senin dağdaki teröristten bir farkın yok.
"Vatan haini" lafına getiren sendin sanırım bu konuyu, iyi düşün diyorum sana. Diğer ülkeleri hedef göstererek konuları saptırmaktan vazgeç de gerçekçi konuş.
Konu gelişmişliğe gelince konuyu yurtdışına çekmeyi bilirsin sen doğru.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı