Bet sitesinden gelen şüpheli mail

Rininging

Hectopat
Selamlar arkadaşlar. Bugün normalde asla yapmayacağım bir şey yaptım. Mail kutuma bakınca bir iddia sitesinin mailini gördüm. Zaten gereksize düşmüştü ama nerden çıktı diye düşünürken e-posta listesinden çıkmak için tıklayın yazısını görünce uyku mahmurluğuyla tıklamış bulundum. İnternet sayfası falan açılmadı. Sonra maildeki tüm köprülü yazılara baktım hepsinde aynı adrese yönlendirme vardı (linklere tıklamadım üstlerine gelince adres yazıyor). Muhtemelen virüse yönlendiriyor.

Sorum şu: bu tıkladığım şey gerçekten virüs mü? Nasıl kontrol edebilirim? Ekran görüntüsünü aşağıda paylaşıyorum. Güvenli ortamda test edebilecek varsa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Güncelleme : VPN ve gizli sekme aracılığıyla linke girdim. Sorun yok. Spam mail sistemiyle gönderilmiş mailmiş. Gerçekten Unsub sayfası karşılıyor. Kilitlenebilir.

Dosya Ekleri

• 111z.png
    111z.png
    43,8 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:
Öyle virüs yedirme sistemleri pek kullanılmaz artık, zaten linkte virüs olsa ve siz buna bassanız Chrome tarayıcı kullanıyorsanız yüksek ihtimalle otomatik olarak engeller. Çok test etmek istiyorsanız tarayıcınızdaki çerez kullanımlarını ve sitelerde javascript kullanımını kapatın. Bir de ip adresinizi de gizlemek için bir vpn servisi kullanıp girebilirsiniz. Ama gerek var mı derseniz: Yok.

Öyle virüs yedirme sistemleri pek kullanılmaz artık, zaten linkte virüs olsa ve siz buna bassanız Chrome tarayıcı kullanıyorsanız yüksek ihtimalle otomatik olarak engeller. Çok test etmek istiyorsanız tarayıcınızdaki çerez kullanımlarını ve sitelerde javascript kullanımını kapatın. Bir de ip adresinizi de gizlemek için bir vpn servisi kullanıp girebilirsiniz. Ama gerek var mı derseniz: Yok.
Anladım. Emin olmak istemiştim ama sanırım gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı