Beyaz eşya ve mobilya önerisi

NuteLya

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İyi sosyaller herkese.
Yıllarca teknoloji üzerine ihtiyaçlarımı buradan sizlerdeki bilgi birikimlerden karşıladım. Ve artık sıra düğün yapmaya ev dizmeye geldi. Bu konuda bilgisi olanlardan desteğe ihtiyacım var.

En ufak bir bilgim yok tamamen F/P ve uzun süreler kullanabileceğim mobilya, beyaz eşya evle ilgili aklınıza gelebilecek her şey için desteğe ihtiyacım var. Marka önerisi olur beyaz eşya da direk ürün olur önerilere açığım. Desteklerinizi esirgemeyin. Mobilya konusunda hangi firmaları araştırmalıyım?

Düğün paketleri mantıklı mı? Kaliteli mobilyayı nasıl anlarım? İnce püf noktalar ile ilgili bilgilerinizi az çok demeden paylaşırsanız sevinirim.

Bütçe olarak belirli bir bütçe ayırmadım. Ancak F/P ve uzun süreli kullanım için mantıklı olan neyse 5 fazlasını verip onu almayı tercih ederim.

Bizim ev tamamen Arçelik ile dizili. Çamaşır makinesi, kurutma makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı vs. Vs.

Mobilyaların kalitesini belirlemek için şu marka daha iyi demek doğru olmaz malzeme türü, özellikle ana iskeletin ahşaptan olup olmadığı, ahşabın kalitesi ve işçilik önemlidir. MDF, sunta ve gerçek ahşap en yaygın kullanılan malzemelerdir. Ahşabın kalitesi ve kullanılan ağaç türü, mobilyanın dayanıklılığını etkiler. Uzun süreli kullanım için, kaliteli ve dayanıklı mobilyalar tercih etmelisiniz. Bilinen markaların ürünleri genellikle daha güvenilirdir. (IKEA, İstikbal, Bellona vb.)

Kaliteli mobilyaları anlamak için belirli başlı faktörler vardır bunlar:

Mobilyanın birleştirme noktalarına dikkat edin. Dikiş yerleri, cıvata veya vida kullanılan yerlerde sağlam ve düzgün bir birleşim olmalıdır.

Kaliteli mobilyalar genellikle daha ağırdır. Ağırlığı, mobilyanın sağlamlığı ve dayanıklılığı konusunda bir gösterge olabilir.

Mobilyayı almadan önce oturun, açın, kapatın ve genel kullanımını test edin. Mobilya rahat ve pratik bir şekilde kullanılmalıdır.

Düğün paketlerine gelecek olursak bence zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilir, ancak her çiftin ihtiyaçları farklıdır. Dikkatlice inceleme yaparak, diğer düğün paketlerini karşılaştırarak size en uygun paketi alabilirsiniz. Hayatınızda mutluluklar dilerim hocam.

Son düzenleme:
Durumunuz çok iyi ise Samsung olmalı. Onun dışında Arçelik, Beko ve Bosch öneririm. Arçelik ve Beko aynı zaten hangisini aldığınızın bir önemi yok.

2,5 sene önce evlenip evi dizdiğim için kendi kullandıklarımı önerebilirim. Profilo kullanıyorum, buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi bu marka ancak televizyonum LG ve kesinlikle önermiyorum. Benim kullandığım model belki de sıkıntılıdır.

Bütçe elverirse beyaz eşya Siemens. Biraz daha insin derseniz Bosch.

Mobilya konusunda mağazada işçiliğe bakın. Satış sonrası destek için size tam bir garantinin sözünü alın. Kimisi satış sonrasında sizi görmezden geliyor ne yazık ki.

Mobilyayı kesinlikle iyi ölçüp biçerek alın. Gerçek anlamda ölçmekten bahsediyorum. Geniş mağazalarda küçük görünen şeyler evde kocaman yer kaplıyor.

Düğün paketleri, oyuncu kasası satın almak gibi olabiliyor. Parçaları ayrı ayrı alsan daha fazla para verebilirsin :) Ekonomik ve düzgün ürünlerse neden olmasın.

"Sen bana onu aldırmadın" lafını duymamak için eşinizin tercihi size de az çok uyuyorsa o ürünleri seçmenizi öneririm :)

Mutluluk varsa mobilya boş. Hayırlısı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı