BF1 DirectX 12'de anlık FPS düşmesi

AyberkA

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uzakyol Vardiya Zabiti
Merhabalar, Battlefield 1'de DirectX12 sürümüyle gerçekten kötü bir performans alıyorum. Sürekli FPS Droplar yaşıyorum ve FPS değerim sürekli değişiyor. Grafik ayarlarıyla oynadığım zaman FPS'de hiçbir değişiklik göremiyorum. DirectX11 sürümüne alınca oyunu FPS değerim bir nebze de olsa daha stabil ve daha iyi oluyor fakat araştırdığımda ekran kartımın DirectX12'de daha iyi performans vermesi gerektiğini gördüm. Sizce bunun sebebi nedir?

Sistemim:
  • H-81 Plus Anakart
  • i5 4690K
  • RX 570 4GB
  • 8 GB 1333 MHz
  • 120 GBB SSD
  • 1 TB 7200 RPM 64 MB Cache HDD
  • 600W 80+ PSU

Sorun hala devam etmekte DirectX11'de bile FPS değerim 30-40 civarında geziyor bütün grafik ayarlarında. Eski ekran kartım R9 280 ile daha yüksek performans alıyordum. Sizce bunun sıkıntısı ne olabilir?
Hızlı Resim - 1111 Bu da oyun içi GPU ve CPU değerlerim.

Son düzenleme:
Oyununuz orijinal mi? Orijinal ise oyunun DX12 sürümünde optimizasyon sıkıntısı olabileceği düşüncesindeyim. Zira sisteminiz bu oyunu güzel bir performansla açacak seviyede.
Bende oyunun orjinali ve 1060 var aynı sıkıntı bende de var dx12 de ses gidiyor ve ani droplar var ben dx11 de miss gibi oynuyorum.

Dx12 map i dx11 de ki gibi birden yüklenmiyor, siz etrafta dolaştıkça bir cache dosyası oluşturuyor ve map i oraya kaydediyor. Bir kaç kez aynı mapi dx12 ile oynadıktan sonra artık hazır hale geliyor takılmalar vs iyice azalıyor ve dx11 e göre daha yüksek fps alıyorsun. Kısacası dx 12 kullanacaksan biraz ısrarcı olup başlarda takılmaları önemsemeyip biraz oyanayacaksın, map in cache dosyasına kaydedilmesini bekleyeceksin. Ben rx 580 kullanıyorum ve şu an sorunsuz dx12 ile bf1 oynayabiliyorum.

O takılmalar bazen RAM şiştiğinde oluyor hatta çok büyük darboğaz oluyor 30 saniye içinde kayboluyor.
8 GB RAM DX12 için yetmiyor anlaşıldı. Singleplayer da denemek için bir girdim RAM kullanımı hiçbir zaman 7.6 GB civarlarına çıkmazdı bu sefer çıktı takılmalar FPS düşüşleri hala vardı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı