Big Navi ne zaman gelir?

1Emin1

Hectopat
Arkadaslar ben PC'yi toplamaya başladım fakat ekran kartini daha almadim ve AMD Big Navi ekran kartlarini duyurucakmis ama bu kartlar ortalama ne zaman Türkiye'ye gelir ve fiyat performans konusunda NVIDIA'nin Ampere ekran kartlarıyla yarisir mi? Cunku Ampere ekran kartlari onceki nesle gore ucuz ve daha performansli. Son olarak sizce yeni cikan bir RX 6000 serisi ekran karti için 600W mi 750W mi PSU daha iyi olur, 600W yeter mi yoksa ileride islemci değiştirirsem falan diye 750W mi daha iyi?

Arkadaslar ben PC'yi toplamaya başladım fakat ekran kartini daha almadim ve AMD Big Navi ekran kartlarini duyurucakmis ama bu kartlar ortalama ne zaman Türkiye'ye gelir ve fiyat performans konusunda NVIDIA'nin Ampere ekran kartlarıyla yarisir mi? Cunku Ampere ekran kartlari onceki nesle gore ucuz ve daha performansli. Son olarak sizce yeni cikan bir RX 6000 serisi ekran karti için 600W mi 750W mi PSU daha iyi olur, 600W yeter mi yoksa ileride islemci değiştirirsem falan diye 750W mi daha iyi?

PSU konusunu çıkmadan bilemeyiz ki DLSS gibi bir şey olmadığı için yine alınmaz ve driverde her zamanki gibi batırırsa yine alınmaz ve NVIDIA karşısında fiyat avatanjı çok olmazsa yine alınmaz. 2-3 aya çıkabilir bence ve 650W-700W alın en az.

Var hocam. 700W PSU bile bazen yetersiz gelip siyah ekran sorunlarına yol açabiliyor. Yük altında güç tüketimi 300W civarına kadar çıkabiliyor.

Maalesef.

Şurda bir ay kalmış görmek her zaman iyidir. Ama Nvidia kartları zaten güzel bence şu sorun var 3070 modelide ekim ortasında çıkacak.. O yüzden 3080 düşünüyorsan.. Beklemek çok bir şey kazandırmayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı