Biglisayar açılıyor 3-4 saniye sonra kapanıyor

Merhababa

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı açıyorum 3-4 saniye sonra kapanıyor. Tekrar kendiliğinden açılıp kapanıyor, fanlar yavaş dönüyor PSU ile hiçbir değişiklik yapmadığım halde neden böyle bir şey başıma geliyor? Geçen sefer ise bilgisayarı yan çevirdiğim için öyle oluyordu dikleştirdim sorun ortadan kalktı, statik elektrikten mi kaynaklanıyor acaba?

Sistemde statik elektrik var gibi duruyor. İnternette yöntemlerini aratıp statik elektriği boşaltın. PSU'daki kırmızı şey muhtemelen fabrikada bulaşan bir şey, PSU'nun içinde eriyecek kırmızı bir şey olduğunu sanmıyorum.
PSU da mı sıkıntı var? İçinde tele benzeyen şeylerde çıkardım onlarınd üzerinde kırmızı şey bulaşmıştı.

Statik elektrik var sistemde öyle duruyor. İnternete yazın "kasadaki statik elektrik nasıl boşaltılır" diye önünüze bir sürü yöntem çıkar. Bir tanesini uygulayıp boşaltın.
İşe yaramadı hocam kontrol kalemi ile yaptım yine aynı fanlar yavaş dönüyor ve kapanıyor.
Termal macunu tam sürülü değil ondan olabilir mi?
Bilgisayarı komple söktüm karton üzerinde açtım, bu sefer normal fanlar döüyor fakat 2 kısa bip sesi alıyorum ramlerin yerlerini değiştirdim aynı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı