Bilardo Topu

Pointless Potato

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Valhalla
Daha fazla  
Arkadaşlar, bir problem üzerinde uğraşıyoruz da Bilardo topunun üzerinde sadece bir tane mi sayı yazar yoksa çift taraflı mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

Her bilardo topunda tek yüzünde yazar. Örneğin "8" topunu düşün. Siyahtır ve tek yüzünde bulunur. En bilinen top olduğu için onu örnek verdim. Çizgililer (Paçalı da diyebiliriz, oynayanlar bilir;)) için de bu durum geçerlidir.

Edit: @Neşeli Enginar 'ın da gösterdiği gibi çift taraflıymış. Fakat hala eminim tek yüzünde gördüğüme o yüzden çok şaşırdım:)

Son düzenleme:
Iki tarafinda da yazar sayilar. Mesela surada net görebilirsiniz, 13 numarayi eline alirken :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@painkiller yanlis bilgi vermekten banlanmasini talep ediyorum ahahahahaha :)

@Neşeli Enginar hadi ya? Ben görmediğime o kadar eminim ki şu an şaşırdım cidden. Bu arada sadece paçalılar için mi geçerli yoksa düzlerde de var mı? Baya eminim gördüğüme o yüzden çok şaşırdım:)

Baya eminim gördüğüme o yüzden çok şaşırdım:)

Düzlerde de iki taraflidir dostum :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı