Bilekteki parçalı kırıkta arada sırada ağrı olması normal mi?

Kezib

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle kimseden profesyonel bir yorum yapmasını beklemiyorum, sadece daha önce yaşamış olan birinin fikrini merak ediyorum.

Bir buçuk hafta öncesine kadar ufak bir trafik kazası geçirdim ve sağ bileğimde ya da çok yakın bir yerde parçalı kırık varmış, ameliyat vb istemediler. Sadece yerine oturtma işlemi yapıldı ve şu anlık bir sorun olmadığını söylediler, şu anda arada bir yanmaya yakın bir ağrı hissi oluyor, bu normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle kimseden profesyonel bir yorum yapmasını beklemiyorum, sadece daha önce yaşamış olan birinin fikrini merak ediyorum.

Bir buçuk hafta öncesine kadar ufak bir trafik kazası geçirdim ve sağ bileğimde ya da çok yakın bir yerde parçalı kırık varmış, ameliyat vb istemediler. Sadece yerine oturtma işlemi yapıldı ve şu anlık bir sorun olmadığını söylediler, şu anda arada bir yanmaya yakın bir ağrı hissi oluyor, bu normal mi?
Alçıya alındıysa genelde antibiyotik verilir, şişme durumlarına karşı. Kırılan yer de ilk 4-5 gün ağrır normal, sonra şiddetli çarpma yaşamadığın sürece yavaş yavaş iyileşmesini bekleyeceksin, kişiye göre 1-3 ay arasında düzelir.
Genç olduğundan çabuk onarır kendini, ama ilikli kemik suyu (dana kemiğinin ortasında yağlı, lezzetli kısım iliktir) içmen, ya da kelle paça içmen, sık sık et ve peynir yemen işe yarar.
Daha sonra yani 3-5-10 yıl sonra yağmurlu havalarda ya da bazen beklenmedik anlarda 1 gün kadar hafif ağrı yapabilir.

Benim sağ ayağım 2007'de merdiven inerken ters dönüp burkulmuştu, 2010'da bisikletteyken sağ taraftan araba çarptı, bilek tamponla bisiklet arasına sıkışıp kırıldı, sonra da 2013'de yağmurlu bir havada yağmur oluğunu geçerken yola dökülen yağdan lastik kaydı, refleksle sağ ayağı uzatınca sağ baş parmak kırıldı. Üstüne geçen hafta da yolda araba park etmesin diye sökülen babalardan kalan vidalardan birine karanlıkta çok sert şekilde çarptım, yazlık ayakkabı, sağ ortanca parmak kırıldı.
Niye hep sağ, ilk adımla ilgili belki, bilmiyorum.
Ama söz ettiğim kırılan baş parmak ve bilek dediğim durumlarda halen 1 gün kadar sızı şeklinde ağrır.

Yeni konular

Geri
Yukarı