Bilgisayar 45 saniye gibi bir sürede acılıyor

gorkemsasar

Centipat
Benim PC ekran kartı ASUS 1660 Ti işlemci Ryzen 3600 anakart ASUS TUF Gaming B-450 Plus 250 GB Samsung 3.0 okuma hızlı SSD var. Harddisk yok ancak bilgisayar 45 saniye gibi bir sürede acılıyor. Neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yöneticisinin başlatma bölümünde sistem açıldığında başlayan program sayısı fazla olabilir. Yine de SSD için fazla geldi. Benim 4 yıllık harddiskim bile 21 saniyede açılıyor.

Denetim masası, güç seçenekleri, güç düğmelerinin yapacaklarını seçin tıkla. Hızlı başlangıç aç yazanın tikini kaldır. Şu an kullanılmayan ayarları değiştire tıkla değiştirebilmek için. Bende açılırken arada sıkıntı oluyordu, kapanırken de geç kapanıyordu. Bunu yapınca düzeldi.

Başlat menüsü arama kısmına msconfig yazıp başlangıçta çalışan programların gereksiz olanlarını devre dışı bırakın ek olarak ccleaner yükleyip bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyalari silebilirsiniz,ki etkisi fazla olacagindan eminim,iyi forumlar

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı