Bilgisayar açıldığında telefona bildirim gönderme uygulaması

Kaan Melih

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar,
Bilgisayarım açıldığında Android telefonuma bir bilgi mesajı göndermesini istiyorum. Örnek olarak şu şekilde;
Bilgisayar açıldığı zaman telefona "bilgisayarınız açıldı!" şeklinde bir bildirim yollamasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim veya bunu sunabilen bir uygulama mevcut mudur?

Bilgisayar üzerinde kurduğunuz sunucudan veri çekecek bir uygulama yazabilirsiniz. Sunucu aktif hale geldiği zaman telefonunuza bildirim gelir. Bilgisayarın açıldığını anlarsınız.

Telefonunuz adlı uygulaması var Microsoft'a ait. Bu otomatik olarak bilgisayarı açınca uyarı veriyor telefon bağlantısını yapıyor.
O zaman anlayabilirsiniz bilgisayarınız açıldığını. Fakat uzak bir noktadaysanız aynı işlevi yapıyor mu bilmiyorum. Hiç denemedim.
Samsung cep telefonu kullanıyorum. Ayarlar da Windows bağlantı kısmından bilgisayarımı bağlamıştım.

Telefonunuz adlı uygulaması var Microsoft'a ait. Bu otomatik olarak bilgisayarı açınca uyarı veriyor telefon bağlantısını yapıyor.
O zaman anlayabilirsiniz bilgisayarınız açıldığını. Fakat uzak bir noktadaysanız aynı işlevi yapıyor mu bilmiyorum. Hiç denemedim.
Samsung cep telefonu kullanıyorum. Ayarlar da Windows bağlantı kısmından bilgisayarımı bağlamıştım.
Malesef telefonum uygulaması iki cihaz da aynı ağa bağlı olduğu sürece senkronize halde çalışıyor uzakken veri çekme şansınız yok

Bilgisayara anydesk yükleyebilirsin. Açıldığı vakit ilk çalışan programlar sıralamasına koyarsın. Telefondaki anydeskte bilgisayar açık olduğunda çevrim içi ve bağlanılabilir olarak gözükür.

En az bir 7 8 yıl önce( daha fazla da olabilir.) Abimin bilgisayarı vardı evde sadece. Bilgisayarını açtığımız anda direkt anlıyor ve evi arıyordu. Hatta giremeyelim diye şifre ekranında şifreyi yazarken araya harf katıyordu :). Eğer açarsakta zaten deepfreeze yüklüydü ve bilgisayarın kullanım süresi 5dk idi :).

En az bir 7 8 yıl önce( daha fazla da olabilir.) Abimin bilgisayarı vardı evde sadece. Bilgisayarını açtığımız anda direkt anlıyor ve evi arıyordu. Hatta giremeyelim diye şifre ekranında şifreyi yazarken araya harf katıyordu :). Eğer açarsakta zaten deepfreeze yüklüydü ve bilgisayarın kullanım süresi 5dk idi :).
Baya insaflı bir abiymiş…

3 TB hentai arşivime tıkladıklarında bende de aynı şey oluyo şuan :)

Yeni konular

Geri
Yukarı