Bilgisayar açılıp 10-15 saniye sonra kapanıyor

RafiAlizade

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba ben kasanı açıp fanı çıkardım, CPU'nu çıkarıp yerine taktıktan sonra fanı oturtup bilgisayarı açtım ve ardından 10-15 saniye sonra kapanıp açılıyor.

(Acaba işlemcinimi yanlış yönde taktım?)

Herkese merhaba ben kasanı açıp fanı çıkardım, CPU'nu çıkarıp yerine taktıktan sonra fanı oturtup bilgisayarı açtım ve ardından 10-15 saniye sonra kapanıp açılıyor.

Olabilir işlemcideki ok anakartın soketindeki ok yönüne bakmalı kontrol edin.

Fanı tam takmamışsınız çok büyük ihtimal. Bende de aynı problem olduydu. Söküp tekrar taktığımda düzelmişti. Ayrıca macunu yenileyin. Fanı kaldırıp geri koyduğunuzda macun bozuluyor.

İşlemciyi yanlış takarsanız ya oturmaz yada bilgisayar hiç açılmaz diye biliyorum.

Yanlış yönde nasıl takabilirsin ki? (Yani takılmaz. Ancak iğnelerini eğmen gerekir! O zaman da işlemciyi öldürmüş olursun zaten.)

amd-islemci-nasil-takilir-2.jpg

Yukarıdaki üçgen bölüm aşağıdaki bölümde gösterilen gibi takılabilir;

amd-islemci-nasil-takilir-3.jpg

Fanı tam takmamışsınız çok büyük ihtimal. Bende de aynı problem olduydu. Söküp tekrar taktığımda düzelmişti. Ayrıca macunu yenileyin. Fanı kaldırıp geri koyduğunuzda macun bozuluyor.
Tam oturduğunu nasıl anlıyoruz,kenarlar bir birlerinemi bakmalılar? (Altdakiler bir birine, üstdekiler bir-birine)

Anakartı kasadan çıkar ve eline al. Sonra fanı o şekilde tak. Genelde bastırıp çıt diye gelince oturduğunu anlarız. Sonra kilitleriz. Bence anakartı eline alıp da tak. En son bir termal macun değişeyim demiştim. Fanı takayım derken elimde kaldıydı. Ucundaki tırnaklar kırılıyor dikkatli ol. Bundan sonra anakart kasadayken fan falan takmam.

Geri
Yukarı