Bilgisayar açılır açılmaz BIOS ekranına giriyor y

tfse35

Centipat
Arkadaşlar, PC açtığım gibi BIOS ekranına atıyor kaydet ve çık dediğimde de yine BIOS'a atıyor. Yardım eder misiniz?
TRwSKW.jpg
TRwSKW.jpg

Yukarıdaki boot kısmana gelip hddlerinizi görüyor mu kontrol edebilir misiniz? Genelde boot edebilicek bir şey bulamadığında bu şekilde bi loopa girer.

Dostum dediğim gibi bilgisayarın HDD lerini görmüyor. Kablolarını bir kontrol et. Geç cevap verdiğim için kusura bakma. Noktadan sonra caps lock'a basmayı unutup büyük harfle başlamadım diye 24 saat mute yedim. Böyle saçma salak cezalar almaya devam edersem zaten bu foruma daha girmem. 1,2 Saat atıyorsunuz anlıyorum da 24 saat mute nedir bir caps lock basmadık diye?

Dostum dediğim gibi bilgisayarın HDD lerini görmüyor. Kablolarını bir kontrol et. Geç cevap verdiğim için kusura bakma. Noktadan sonra caps lock'a basmayı unutup büyük harfle başlamadım diye 24 saat mute yedim. Böyle saçma salak cezalar almaya devam edersem zaten bu foruma daha girmem. 1,2 Saat atıyorsunuz anlıyorum da 24 saat mute nedir bir caps lock basmadık diye?
dün aynısını yaşadım sorun yok kablolar takılı ama hdd algılamasa açılır mı ki ekran hala çözüm bulamadım

değiştim hocam format atsam düzelirmi acaba
hdd kablolarını söküpte açtım acaba hdd bozulmuş olabilir mi
Hdd görmüyor ki neye format atıcaksın? Sata ve sata power kablolarını değişip dene. Yine aynı olursa hdd yi başka bir bilgisayarda dene. Yine aynısı olursa hdd arızalı demektir.
SATA Mode Selection kısmını değiştirip dener misin? belki ondan görmüyordur.
Ondan dolayı görmemezlik yapmaz. AHCI IDE ayarından dolayı sistem açmamazlık yapar. HDD görmemesiyle alakası yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı