Bilgisayar açılırken boş ekran geliyor

WarFire

Hectopat
Öncelikle herkese merhabalar, bugün bilgisayarımın her 6 ayda bir yaptığım temizliğini yaptım termal macunlarını değiştirdim, ekran kartı dahil sonrasında bilgisayarı başlattığımda hiç ekran gelmedi. Sonrasında RAM'in tam oturmadığını fark edip düzelttim ve tekrar çalıştırdım. Anakart üzerinde yaklaşık 15-20 saniye kadar bir süre CPU ve DRAM ışıkları kırmızı şekilde yandı. 20 saniyeden sonra VGA ışığı 10 saniye kadar yandı ve ardından bilgisayara sadece bu ekran geldi.

15893115676875641548071782591883.jpg

Umarım RAM düzelttim dediğiniz işlemi sistem açıkken yapmamışsınızdır.
Kasaya gelen gücü kesip power tuşuna 5-6 defa basarak statik elektrik boşaltın bu işlemden sonra ekran kartı ve bellekleri söküp yerlerine doğru ve sağlam şekilde oturduklarından emin olarak tekrar test edin.

Umarım RAM düzelttim dediğiniz işlemi sistem açıkken yapmamışsınızdır.
Kasaya gelen gücü kesip power tuşuna 5-6 defa basarak statik elektrik boşaltın bu işlemden sonra ekran kartı ve bellekleri söküp yerlerine doğru ve sağlam şekilde oturduklarından emin olarak tekrar test edin.
Sorunun nerden kaynaklandığını anlayamadım dediğini yapıp hepsini çıkarıp tekrar taktım sorun çözüldü çok teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı