Çözüldü Bilgisayar açılırken çok uzun sürüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

junglerules

Decapat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Sandisk (%100 sağlık)
Ekran kartı
gtx 1050 ti
Anakart
B-450 pro Max
İşlemci
Ryzen 5 5500
Merhaba bilgisayarı açamıyorum, anakart ekranını geçtikten sonra bu ekranda dönüp duruyor sadece, bazen hiç açılmıyor bazen de 30-45 dk sonra açılıyor, çok çok nadiren tek seferde açılıyor, bu sorun neden olabilir?

Dosya Ekleri

• IMG_20240220_003814.jpg
    IMG_20240220_003814.jpg
    54,9 KB · Görüntüleme: 967
Çözüm
Bence format atman gerekebilir virüs bulaşmış gibi görünüyor.

Sorun donanım kaynaklı olmayabilir. Windows 11 de bende benzer sorunlar yaşamıştım. CMD yönetici olarak çalıştırın. SFC /scannow komutunu girin enter basın. DISM komutları var yine benzer şekilde Windows dosyalarını tarayıp sorun varsa düzeltiyor. DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth health bu komutu da girin. Garip bir şekilde geçenlerde temizlik yaparken işlemciyi çıkartıp taktım. Bariz bir şekilde açılma süresi hızlandı. Bunlar kendi deneyimlerim.
Hangi modeli? SSD Plus kullanıyorsanız modelin kronik sorunu olarak hız düşürüyor olabilir.
Kusura bakmayın aktif olamadım.
USB'den Windows 10 format attım. Düzeldi, şimdi Windows 11'e yükseltiyorum geri.
Forum çok bilgisiz insanlarla dolmuş kimse üstüne alınmasın. SanDisk'e dandik diyenmi dersin 45 dakikada açılan bilgisayara başlangıç uygulamalarını kapat diyenmi. Neyse konuya gelirsek genelde böyle durumlarda formaf atman gerekir %99 sorunun çözümü budur.

Bence format atman gerekebilir virüs bulaşmış gibi görünüyor.

Sorun donanım kaynaklı olmayabilir. Windows 11 de bende benzer sorunlar yaşamıştım. CMD yönetici olarak çalıştırın. SFC /scannow komutunu girin enter basın. DISM komutları var yine benzer şekilde Windows dosyalarını tarayıp sorun varsa düzeltiyor. DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth health bu komutu da girin. Garip bir şekilde geçenlerde temizlik yaparken işlemciyi çıkartıp taktım. Bariz bir şekilde açılma süresi hızlandı. Bunlar kendi deneyimlerim.
Hangi modeli? SSD Plus kullanıyorsanız modelin kronik sorunu olarak hız düşürüyor olabilir.
Kusura bakmayın aktif olamadım.
USB'den Windows 10 format attım. Düzeldi, şimdi Windows 11'e yükseltiyorum geri.

Çözüm

Geri
Yukarı