Bilgisayar açılırken CPU fan yavaş çalışıyor

korayerdek0000

Decapat
Bilgisayarı ilk defa başlattığımda CPU fan değişik bir ses çıkarıyor, fan sese göre yavaş dönüyor.(yaklaşık 1 saniye falan)sonra ses gidiyor her şey normale dönüyor. Daha önce sistemde arıza tespiti için yapıldığını görmüştüm. Sizce sorun mudur? Veya BIOS'tan falan kapatılıyor mudur?

Bilgisayarı ilk defa başlattığımda CPU fan değişik bir ses çıkarıyor, fan sese göre yavaş dönüyor.(yaklaşık 1 saniye falan)sonra ses gidiyor her şey normale dönüyor. Daha önce sistemde arıza tespiti için yapıldığını görmüştüm. Sizce sorun mudur? Veya BIOS'tan falan kapatılıyor mudur?

HDD'den gelmiş olabilir mi? sistem açıldığında HDD değişik bir ses çıkararak açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bazı sistemlerde ilk açılışta sistem biostan geçene kadar fanlar tam hızında çalışıp sonra normal hızına dönüyor. Çok kısa sürede oluyor bu olay dediğiniz gibi. Endişelenecek bir durum yok, normal herşey.

Hocam bazı sistemlerde ilk açılışta sistem BIOS'tan geçene kadar fanlar tam hızında çalışıp sonra normal hızına dönüyor. Çok kısa sürede oluyor bu olay dediğiniz gibi. Endişelenecek bir durum yok, normal her şey.

Katılıyorum benim kasa da öyle yani.

Geri
Yukarı