Bilgisayar açılırken "dıt" sesi geliyor

Yusuf barkı

Kilopat
Merhaba. Bilgisayar açılırken dıt sesi geliyor. Windows geliyor, herhangi bir problem olmuyor. Sıcaklıklarda anakartta herhangi bir arıza LED'i yanmıyor. Bu sesin gelmesi normal mi yoksa herhangi bir hata mı yaptım RAM'ler ile alakalı? İlgili videoyu ekte bıraktım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bilgisayar açılırken dıt sesi geliyor. Windows geliyor, herhangi bir problem olmuyor. Sıcaklıklarda anakartta herhangi bir arıza LED'i yanmıyor. Bu sesin gelmesi normal mi yoksa herhangi bir hata mı yaptım RAM'ler ile alakalı? İlgili videoyu ekte bıraktım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Normal bir durum sorun yok.

Buzzer sistemde sıkıntı olmadığını belirtmek için 1 kere dıt sesi çıkartıyor muhtemelen. Olması gereken bu.

Videodaki gibi ses çıkıyor ve sonra Windows ekranı sorunsuz geliyor bilgisayar çalışırken de bir ses falan çıkmıyor arıza LED’leri de yanmıyor problem olmaz değil mi daha önce dikkat etmedim ama böyle bir ses olmuyordu diye hatırlıyorum.
Buzzer sistemde sıkıntı olmadığını belirtmek için 1 kere dıt sesi çıkartıyor muhtemelen. Olması gereken bu.

Hocam bu arada kasa yı kapattıktan sonra üçlü prize takılı olduğu için oradan kapatıyordum anakart da sanırım elektrik kesinti var sanıyor anlamadım BIOS'da bir şey değiştirmeden ayarları kaydet deyince kapatıp açınca ses olmuyor anakart da arıza LED'i de yanmıyor zaten dediğiniz gibi sistem de bir sorun olmadığını belirtmek için büyük ihtimalle.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı